fbpx
Naujienos

Lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ muzikos įrašymams pakviestas orkestras

 

Orkestras įrašinėja filmo „Vardas tamsoje“ muziką „Fralita Films“ archyvas
Orkestras įrašinėja filmo „Vardas tamsoje“ muziką
„Fralita Films“ archyvas

Spalio 11 d. šalies kino teatruose pasirodysiančio pirmo po daugiau nei 25 metų pertraukos lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ kūrėjai deda visas pastangas, kad ši Lietuvos kinui svarbi data išties taptų įsimintina. Šįsyk iš kūrėjų stovyklos atkeliavo puikių žinių apie filmo garso takelio kūrimą ir įrašymą.

Pasak filmo režisierės Agnės Marcinkevičiūtės, muziką filmui sukurti patikėta garsiam ir patyrusiam kompozitoriui Titui Petrikiui, kurio darbų sąraše – virš 30 kino garso takelių, tarp jų ir gerai žinomiems lietuviškiems filmams „Kolekcionierė“ bei „Valentinas vienas“. „Tačiau tai dar ne viskas. T. Petrikiui pavyko įtikinti orkestrą, kad įrašytų jo sukurtą muziką,“ – neslėpdama susižavėjimo kalbėjo režisierė.

Paprašytas daugiau papasakoti apie šį sumanymą, pats kompozitorius sakė: „Muziką įrašinėjome kartu su Vilniaus muzikos mėgėjų orkestru. Tiksliau, ne mėgėjų, o mylėtojų, gyvenančių aistra muzikuoti. Orkestro daugumą sudaro buvę muzikos profesionalai ar baigę muzikos mokslus žmonės, kurie gyvenime pasuko įvairiais kitais profesiniais keliais.  Juos vienija bendra aistra – meilė muzikai.  Šiuos žmones jau 15 metų  apjungia orkestro  vadovas ir dirigentas Tadas Šileika. Atrodo neįtikėtina, kuomet mūsų laikais daug kam atsiremiant į pinigus, atsiranda entuziastų, kurie mielai prisideda prie idėjinių kultūrinių sumanymų. Jau penkiasdešimt metų, tiesa su pertraukomis, orkestras tęsia savo veiklą ir ruošia labdaringus koncertus. Orkestras ne pirmąsyk ištiesia pagalbos ranką Lietuvos kino kūrėjams, pasiūlydamas ypatingą prabangą – orkestru atliekama kino muziką“.

Anot T. Petrikio, muzikos įrašai yra sekinantis procesas, o kai siekiama padaryti neįmanoma, t.y. įrašyti kino muziką per itin trumpą laiką, tiesiog negalima nesižavėti šių žmonių entuziazmu ir pasiaukojimu. „Vardas tamsoje“ jau trečias T. Petrikio ir orkestro bendradarbiavimo projektas kine, ir jis įmanomas tik dėlto, kad orkestro muzikantai, o ypač jo vadovas Tadas Šileika, tiki Lietuvos kinu.

Nuotraukose – filmas „Vardas tamsoje“ garso takelio įrašymo akimirkos.

Filmo „Vardas tamsoje“ veiksmas nukelia į 1995 metus. Mažo Lietuvos miestelio viešbutyje įvykdyta jaunos merginos žmogžudystė iš pamatų supurto viso miestelio ir nusikaltimą tiriančios Tardytojos – pagrindinės veikėjos ir romano  pasakotojos – gyvenimą. Žmogžudystės tyrimas reikalauja ne tik sutelkti visus profesinius įgūdžius. Jis paliečia Tardytoją asmeniškai, nes pagrindiniu įtariamuoju tampa buvęs Tardytojos muzikos Mokytojas, su kuriuo moterį jaunystėje siejo lolitiška meilės istorija. Narpliodama nusikaltimą, Tardytoja prisiminimais nusikelia į tarybinių laikų Lietuvą, kuomet užgimė dramatiškai pasibaigę santykiai su paslapties skraiste gaubiamu Mokytoju. Kai atrodo, kad visi taškai ant „i“ jau sudėlioti, išaiškėja naujos bylos aplinkybės, pakreipiančios tyrimą netikėta linkme.

Filme vaidina Jurgita Jurkutė, Neringa Varnelytė, Gediminas Storpirštis, Gintaras Liutkevičius, Kristina Kazlauskaitė, Elvyra Žebertavičiūtė ir kiti. Nacionalinė filmo premjera – spalio 11 d.

MEED FILMS informacija

Komentarai