fbpx
Naujienos

Lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ pristatymas užsienyje apipintas kriminalinių istorijų

Kadras iš filmo „Vardas tamsoje“ „Meed Films“ archyvas
Kadras iš filmo „Vardas tamsoje“
„Meed Films“ archyvas

„Žinau, skamba, neįtikėtinai, bet… gyvenimas kupinas netikėtumų. Vieni jų būna ne itin malonūs,“ – paslaptingai šypsodamasi kalbėjo spalio 11 d. šalies kino teatruose pasirodysiančio pirmo po daugiau nei 25 metų pertraukos lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ prodiuserė Živilė Gallego. Pasirodo, su nusikaltėliais jai teko susidurti ne tik filmavimo aikštelėje, bet ir realiame gyvenime. Ir tas lemtingas susitikimas taip pat susijęs su pristatomu filmu.

„Ši istorija įvyko 2010 m. Kartu su filmo „Vardas tamsoje“ režisiere Agne Marcinkevičiūte važiavome į Taline vykusį Baltijos koprodukcijos forumą, kur pirmą kartą tarptautinei auditorijai turėjome pristatyti tuomet dar kuriamą filmą. Važiavome su persėdimu. Rygos autobusų stotyje, belipant į Talino link važiuojantį autobusą, man iš rankinuko ištraukė piniginę ir dokumentus. Pasimečiau, nežinojau, ką daryti. Pasirodo, stotyje patruliavo civiliais apsirengę policininkai. Jie stebėjo visą situaciją, puolė vytis vagišius ir juos pagavo. Man teko likti Rygoje ir važiuoti i policijos nuovadą rašyti pareiškimo, o Agnė tęsė kelionę į Taliną. Aš tenai atvykau tos pačios dienos vakare, atgavusi visus dokumentus ir piniginę. Agnė tuomet juokėsi, kad važiavome pristatyti detektyvo ir pačios pakliuvome i detektyvinę situaciją. Laimei, su laiminga pabaiga,“ – prisiminimais apie savo nuotykius dalinosi prodiuserė.

Filmo „Vardas tamsoje“ veiksmas nukelia į 1995 metus. Mažo Lietuvos miestelio viešbutyje įvykdyta jaunos merginos žmogžudystė iš pamatų supurto viso miestelio ir nusikaltimą tiriančios Tardytojos – pagrindinės veikėjos ir romano pasakotojos – gyvenimą. Žmogžudystės tyrimas reikalauja ne tik sutelkti visus profesinius įgūdžius. Jis paliečia Tardytoją asmeniškai, nes pagrindiniu įtariamuoju tampa buvęs Tardytojos muzikos Mokytojas, su kuriuo moterį jaunystėje siejo lolitiška meilės istorija. Narpliodama nusikaltimą, Tardytoja prisiminimais nusikelia į tarybinių laikų Lietuvą, kuomet užgimė dramatiškai pasibaigę santykiai su paslapties skraiste gaubiamu Mokytoju. Kai atrodo, kad visi taškai ant „i“ jau sudėlioti, išaiškėja naujos bylos aplinkybės, pakreipiančios tyrimą netikėta linkme.

Filme vaidina Jurgita Jurkutė, Neringa Varnelytė, Gediminas Storpirštis, Gintaras Liutkevičius, Kristina Kazlauskaitė, Elvyra Žebertavičiūtė ir kiti. Nacionalinė filmo premjera – spalio 11 d. Daugiau informacijos apie filmą rasite čia.

Filmo anonsas:

„Meed Films“ informacija

Komentarai