fbpx
Naujienos

Lietuviškos siaubo dramos „Rūsys“ kūrėjai suteikia galimybę pamatyti tapybos darbus, kurie buvo specialiai nutapyti ir panaudoti filme

Rūsys
Rūsys
Piešiniai filmui „Rūsys“
„Incognito Films“ archyvas

Paskutines savaites iki pirmosios lietuviškos psichologinės siaubo dramos „Rūsys“ premjeros skaičiuojanti filmo kūrėjų komanda nestokoja originalių idėjų. Nekantraujančius pamatyti pirmąją tokio žanro lietuvišką kino juostą jie kviečia apsilankyti parodoje, kurioje eksponuojami tapybos darbai iš būsimojo filmo.

13 originalių, dviejuose sostinės kino teatruose šiuo metu rodomų paveikslų autorė – garsi tapytoja Ieva. Ją psichologinėje siaubo dramoje įkūnija atlikėja Jurga Šeduikytė. Tačiau tikroji filmavimo aikštelėje naudotų paveikslų autorė visai ne ji. Ievos portretus specialiai „Rūsiui“ nutapė jaunas ir perspektyvus, pats personalines parodas jau rengiantis dailininkas Petras Lincevičius. Jo darbai padėjo sukurti ypatingą Ievos studijos atmosferą. Negana to, du iš jų buvo specialiai nutapyti ir skirti dviem ypatingoms filmo scenoms. Vienas iš šių paveikslų, kartu su kitais, dabar eksponuojamas sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, kitas – prekybos centre „Ozas“ esančiame „Multikino“.

„Pirmosios lietuviškos psichologinės siaubo dramos premjerai ruošiamės labai iš anksto. Ir nors apie patį filmą kol kas daug nepasakojame, neatskleidžiame įdomiausių akcentų, norime „Rūsį“ jo laukiantiems žiūrovams pristatyti taip, kaip dar niekas Lietuvoje to nebuvo daręs“, – sako vienas iš „Rūsio“ scenarijaus autorių, filmo prodiuseris Almantas Dulkys.

Neseniai premjeros laukiantieji turėjo progą ne tik pajusti būsimo filmo atmosferą, bet ir patekti į namą, kuriame jis buvo sukurtas. Tokią unikalią galimybę lietuviško kino mylėtojams pasiūlė „Rūsio“ kūrėjų komanda, pirmoji Lietuvoje pristačiusi specialiai filmui skirtą žaidimą (http://filmasrusys.lt/zaidimas/). Dabar filmo kūrėjai kino gurmanų laukia sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ ir „Multikino“ veikiančiose vieno žmogaus portretų parodose.

Po filmo premjeros visus parodoje eksponuojamus Ievos portretus planuojama parduoti aukcione. Už juos gauti pinigai bus skirti psichologinę pagalba teikiančioms organizacijoms.

Jau spalio 24 dieną kino teatrus pasieksiantis „Rūsys“ pasakoja garsios tapytojos Ievos (vaidina J. Šeduikytė) ir orlaivių piloto Tomo (Marius Jampolskis) šeimos istoriją. Kai sutuoktinių namo rūsyje paslaptingai dingsta nekviestas svečias, o ant rūsio laiptų Tomas randa C formos vinį, pradeda dėtis protu nesuvokiami dalykai. Tai bus įtempta, iki paskutinės akimirkos intrigą išlaikanti istorija, nagrinėjanti amžinas vertybes – meilę, Dievo egzistenciją, šeimos santykių trapumą ir svarbiausia – nuodėmės kainą.

Oficialų filmo „Rūsys“ anonsą žiūrėkite čia:

Daugiau informacijos apie filmą: www.facebook.com/filmasrusys

 

 

Komentarai