fbpx
Kino industrija, Naujienos

Lietuvos kino centras skyrė valstybinį finansavimą trims kino sklaidos projektams

Lietuvos kino centras parėmė tris kino sklaidos užsienyje projektus. Marijos Kavtaradzės filmo „Pasakyk, kad neskaudės“ pristatymui tarptautiniame San Sebastiano festivalyje skirta 2000 litų parama, Albinos Griniūtės dokumentinio filmo „Balta sala“ pristatymui forume „Nordisk Panorama“ – 1454,40 litų, Rimvydo Leipaus nufilmuoto filmo „Namelis su bokšteliu“ (rež. Eva Neymann) pristatymui tarptautinio kino operatorių festivalio „Manaki brothers“ konkursinėje programoje – 960 litų.

Marijos Kavtaradzės filmas „Pasakyk, kad neskaudės“ (prod. įmonė „Čiobreliai“) tapo pirmuoju lietuvišku filmu pakviestu dalyvauti specialioje tarptautinio San Sebastiano festivalio studentų programoje „International Film Student‘s meeting point“. Dėl festivalio apdovanojimų lietuviška juosta varžysis su filmais iš Argentinos, Irano, Ispanijos, Izraelio, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kubos, Prancūzijos, Serbijos, Šveicarijos, Vengrijos ir Vokietijos.

Kadras iš filmo „Pasakyk, kad neskaudės“  Lietuvos kino centro archyvas
Kadras iš filmo „Pasakyk, kad neskaudės“
Lietuvos kino centro archyvas

Trumpametražis filmas „Pasakyk, kad neskaudės“ buvo sukurtas Lauros Sintijos Černiauskaitės romano „Benedikto slenksčiai” motyvais. Tai trečio kurso vaizdo režisūros darbas, kurtas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jame pasakojama dviejų meno mokyklos auklėtinių Beno ir Vegos istorija apie pirmus kartus ir nesusipratimus, kylančius po jų.

Albinos Griniūtės kuriamas dokumentinis filmas „Balta sala“ (prod. įmonė UAB „Benjamin River Productions“) bus pristatytas Šiaurės ir Baltijos šalių dokumentinių filmų ko-produkcijos forume „Nordisk Panorama“. Filmo komanda kartu su projekto partneriu danų dokumentinio kino įmone „Fenris Film & Mulimedia“ dalyvaus susitikimuose su galimais projekto partneriais ir ko-prodiuseriais, platintojais bei TV kanalų atstovais dėl filmo transliacijų.

A. Griniūtės filmas nukelia į mažytę salą Suomijoje, kurioje gyvenanti moteris siuva drabužius Anapilin iškeliavusiems žmonėms, puoselėdama senas šiaurietiškas tokio amato tradicijas. Tai Baltijos ir Šiaurės šalių projektas ir savo turiniu, ir bendros gamybos principu.

Lietuvių operatoriaus Rimvydo Leipaus filmuotas filmas „Namelis su bokšteliu“ (rež. Eva Neymann) atrinktas į Makedonijoje vykstančio tarptautinio brolių Manaki kino operatorių festivalio pagrindinę konkursinę programą. Ukrainietės režisierės Evos Neymann filmas yra sukurtas Odesoje pagal to paties pavadinimo Fridricho Gorenšteino apsakymą. Tai mažo berniuko žvilgsniu perteikta karo metų drama.

„Manaki Brothers“ festivalis yra seniausias kino festivalis skirtas kino operatorių menui. Jis buvo įkurtas pirmųjų Balkanų kino operatorių Milton ir Yanaki Manaki garbei.

Lietuvos kino centro informacija

Komentarai