fbpx
Naujienos

Lucas Bessonas naujame „Transporteryje“ didina greičio ribą

Kadras iš filmo „Transporteris: visu greičiu“ GPĮ archyvas
Kadras iš filmo „Transporteris: visu greičiu“
GPĮ archyvas

Režisavęs virš dvidešimties filmų ir daugiau nei šešiasdešimčiai sukūręs scenarijų, Lucas Bessonas yra vienas produktyviausių ir sėkmingiausių kino kūrėjų Europoje. Jis įrodė, kad europiečiai gali kurti filmus niekuo nenusileidžiančius Holivudo produkcijai. Šį rudenį darbštusis prodiuseris į plačiuosius ekranus išleidžia dar vieną savo atžalą. Spalio 2-ą dieną Lietuvos kinuose pasirodo L. Bessono prodiusuotas ir pagal jo scenarijų pastatytas „Transporteris: visu greičiu“ („The Transporter Refueled“). Efektingas veiksmo ir lenktynių filmas, su nauju herojumi priešakyje, turėtų tapti atgimstančios „Transporterio“ trilogijos pradžia.

Vien per paskutinius porą metų L. Bessono sukurtų scenarijų segtuvas gerokai pastorėjo. Idėjų nepritrūkstantis kino kūrėjas gerbėjus lepino tokiomis juostomis, kaip „Liusi“, „Pagrobimas 3“, „13 rajonas: plytų rūmai“, „Trys dienos nužudyti“ ir „Šeima“. Stilingų ir vizualiai išraiškingų filmų autorius laikomas panašaus tipo kino pradininku Europoje. Tai, kas šiuo metu visiems įprasta žiūrint veiksmo trilerį, prieš kelis dešimtmečius anaiptol nebuvo kinematografinė norma.

Naujame „Transporteryje“ kameros vėl sufokusuotos link ryškaus vaizdo, greito judėjimo ir daugybės veiksmo scenų. „Transporteris: visu greičiu“ pasakoja apie buvusį specialiųjų pajėgų karį Frenką Martiną (aktorius Edas Skreinas). Superagento pasitikėjimu, snaiperio tikslumu ir lenktynininko azartu apdovanotas vairuotojas perveža legaliomis paslaugomis nenorinčių naudotis žmonių siuntinius. Jis niekada neklausia, kas yra siuntinyje, niekada nekeičia susitarimo ir visada įvykdo užduotį, todėl užsakovų stygiumi nesiskundžia.

Vienas užsakymas pasirodo ypatingas: reikia pervežti tris žavias merginas, kurios, kaip paaiškėja netrukus, apiplėšė banką. Po apiplėšimo į blondinių trijulę nusitaiko ne tik policija, bet ir rusų mafija. Pastaroji, norėdama paskatinti Frenką bendradarbiauti, pagrobia jo tėvą. Transporteris vėl sėda už automobilio vairo. Tik šįkart – tai asmeniška.

Anonsas:

Komentarai