fbpx
Naujienos, Scanorama

Marion Cotillard „Scanoramos“ žiūrovus įkvėps ryžto

Kadras iš filmo „Dvi dienos, viena naktis“  Festivalio „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Dvi dienos, viena naktis“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

Prancūzė Marion Cotillard – unikali aktorė. Ji charizmatiška chamelionė, galinti įsikūnyti į bet kokį personažą. Lengvų vaidmenų nesirenkanti M. Cotillard savo talentą dar kartą įrodys filme „Dvi dienos, viena naktis“ (Two Days, One Night, 2014), kurio premjera Lietuvoje įvyks 12-ajame Europos šalių kino forume „Scanorama“.

Naujausias net dvi „Auksinės palmės šakeles“ pelniusių kino meistrų brolių Jeano-Pierre‘o ir Luco Dardenne‘ų filmas „Dvi dienos, viena naktis“ dalyvavo konkursinėje Kanų kino festivalio programoje bei tapo Belgijos pretendentu į „Oskarus“.

Pagrindinį vaidmenį patikėję žaviajai Marion Cotillard, broliai Dardenne’ai nenusivylė. „Šis filmas buvo iššūkis ir mums, ir Marion. Svarstydami jos kandidatūrą pagrindiniam vaidmeniui, klausėme savęs, ar Marion, tokia nežemiškai graži ir išskirtinė, galėtų tapti paprasta moterimi? Tokia, kurios žavesį temdo rūpestis dėl ateities, tokia, kokių gatvėse šimtai? Buvo rizikinga jai siūlyti šį vaidmenį, bet, vos įjungus kameras, Marion dingo – ji akimirksiu tapo Sandra“, – pasakojo broliai Dardenne’ai.

Filmo herojė Sandra išgyvena dramą darbe. Dėl pinigų stygiaus jos viršininkas nusprendė – arba visi darbuotojai gauna premijas ir Sandra atleidžiama iš darbo, arba ji lieka darbe. Kolegoms pasirinkus premijas, Sandra turi išeiti, tačiau jai pavyksta įkalbėti vadovą surengti dar vieną balsavimą. Šiam sutikus, moteriai lieka vos dvi dienos ir viena naktis perkalbėti savo kolegas ir išsaugoti darbą.

„Sandros istorija žiūrovams pasakoja ne tik apie kovą dėl išlikimo darbe, daug svarbiau šiame filme – moters pastangos išsaugoti orumą ir galimybę pačiai spręsti savo likimą, o ne tapti aplinkybių auka. Filmas „Dvi dienos, viena naktis“ taps įkvėpimu tiems, kuriems reikia padrąsinimo ar stinga ryžto“, – teigia „Scanoramos“ meno vadovė Gražina Arlickaitė.

„Oskaro“ laureatė M. Cotillard visiems vaidmenims ruošiasi itin atsakingai, tačiau Sandros personažui ji skyrė dar daugiau laiko ir jėgų. Prieš prasidedant filmavimams, aktorė savarankiškai papildė scenarijų, išsamiai aprašydama, kokia buvo jos herojės Sandros praeitis, kokioje šeimoje ji užaugo ir pan. Šių scenų žiūrovai nepamatys, tačiau jos labai padėjo M. Cotillard geriau pažinti savo vaidmenį.

„Man reikėjo žinoti, koks buvo Sandros gyvenimas, kai ją slėgė niūrios dienos, kaip jos asmeninius sunkumus priėmė vyras ir vaikai, – pasakojo aktorė. – Prirašiau daugybę detalių apie Sandros tėvus, netgi sukūriau jos brolį ir jų tarpusavio santykius, nors filme apie tai nebus pasakojama. Šios detalės man padėjo sukurti gilų Sandros portretą, todėl prasidėjus filmavimas aš jau buvau ne Marion, o Sandra.“

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet vyks lapkričio 6–23 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Daugiau informacijos apie programą ir bilietus www.scanorama.lt

Komentarai
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.