fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Minuscule: Valley of the Lost Ants / Didžioji skruzdėlyčių karalystė

Prancūzų itin mylimų animacijos meistrų Hélène Giraud ir Thomaso Szabo sukurti vabalėliai  filme „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ (angl. „Minuscule: Valley of the Lost Ants“) padės įsivaizduoti, kokie išbandymai ir nuotykiai gali tykoti mums vos įžiūrimų vabzdžių pasaulyje. Šįsyk filmo herojams teks pasipriešinti grėsmingai piktų raudonųjų skruzdėlių armijai.

 Filmo „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ istorija prasideda ramiame miške, kur iškylautojų palikti maisto likučiai sukelia tikrą audrą – nesugyvenančios skruzdžių kolonijos pasiryžusios kovai dėl išsvajotos cukraus gabalėlių dėžutės. Šio vabalėlių pasaulio mūšio sūkurio viduryje atsidurs juodieji skruzdėliukai ir netikėtai susidraugavę su netyčia į jų gretas įsiliejusia boružėle. Pirmieji cukraus dėžutę radę vabalėliai pasiryžę visomis jėgomis ginti cukraus dėžutę ir dėl jos grumtis, tačiau raudonosios skruzdės neketina lengvai nusileisti ir užkurs filmo herojams tikrą pirtį.

 Animacinis pilno metro filmas „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ gimė iš animacinio serialo, kurį H.Giraud ir Th.Szabo pradėjo kurti maždaug prieš dešimtmetį. Pagrindinė jų mintis buvo tarsi pro padidinamąjį stiklą ir tuo pačiu nekasdieniškai pavaizduoti vabzdžių gyvenimą, pridedant gardžią humoro dozę. Kaip ir seriale, naujosios juostos herojai – kompiuterinės animacijos meistrų sukurti trimačiai vabalėliai, įkomponuoti į tikrus kraštovaizdžius. Filmo žiūrovai galės išvysti Prancūzijos nacionalinio Mekanturo parko vaizdus.

 Prancūzijoje jau pristatytas filmas sulaukė milžiniškos sėkmės – „Didžioji skruzdėlyčių karalystė“ tapo žiūrimiausiu savaitgalio filmu, o kritikai negailėjo komplimentų kūrėjams, pranašaudami pasaulinio animacijos hito vardą.

Režisierius:  Hélène Giraud ir Thomaso Szabo

Pasaulinė premjera – 2013  metų gruodžio 26 d.

Premjera Lietuvoje – 2014 metų vasario 21 d.

Žanras – animacinis

Komentarai