fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Modelis Vaida Grikšaitė-Česnauskienė: „Filmai šeimai“ – puikus būdas praleisti laiką drauge“

Programos „Filmai šeimai“ pristatymas „Kino pavasario“ archyvas
Programos „Filmai šeimai“ pristatymas
„Kino pavasario“ archyvas

Šeštadienio rytą kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ buriavosi mažieji „Kino pavasario“ žiūrovai. Jiems bei jų tėveliams ir seneliams buvo pristatyta festivalio programa „Filmai šeimai“. Renginyje su šeimomis apsilankė ir žinomi žmonės, tarp kurių Eglė Kernagytė, Laura Dailidėnienė, Laura Paukštė, Elena Puidokaitė, Robertas Petrauskas.

„Kai tik rodo filmus vaikams, stengiamės dalyvauti, nes tokios mūsų šeimos tradicijos. Mažiesiems filmukai labai įdomu, tad kino seansų, skirtų vaikams, niekuomet nepraleidžiame – tai puikus būdas šeimai praleisti laiką drauge“, – paklausta, ar dažnai su vaiku eina į filmus, kalbėjo modelis Vaida Grikšaitė-Česnauskienė.

„Žemaitijos ilgaamžės tradicijos“ džiaugiasi prisidėdamos prie brandų jubiliejų švenčiančio „Kino pavasario“. Mus vienija tos pačios vertybės – aukščiausios kokybės siekis, ypatingas dėmesys klientams, ilgaamžės tradicijas. Šeima – stiprios visuomenės pamatas, dėl to mes ir pasirinkome remti programą „Filmai šeimai“, – kalbėjo renginio iniciatorių „Žemaitijos ilgaamžės tradicijos“ atstovė Alma Baublienė.

Vaida Grikšaitė-Česnauskienė „Kino pavasario“ archyvas
Vaida Grikšaitė-Česnauskienė
„Kino pavasario“ archyvas

Programos „Filmai šeimai“ pristatymo metu susirinkusiesiems buvo parodyta vokiečių režisieriaus Veito Helmerio juosta „Mažieji padaužos“ („Fiddlesticks“). Pasak darželio „Vaikystės sodas“ įkūrėjos dr. Austėjos Landsbergienės, tai pasakojimas apie tai, kaip smagu būti ne vidutinybe ir kokie nuostabūs, nepakartojami, išradingi yra maži vaikai ir seneliai.

Nuotaikingą filmą sukūręs V. Helmeris, režisuoja nuo 14 metų. Vienas iš jo filmų skiriamųjų bruožų – personažai gyvūnai. Šį kartą didžiajame ekrane atsidūrė koatis. Su juo gyvai susipažinti galėjo ir renginyje apsilankę mažieji kino gerbėjai. Festivalio savaitgaliais „Filmų šeimai“ seansuose lauks ir daugiau staigmenų.

Programoje taip pat rodomas romantiškasis „Amelijos iš Monmartro“ režisieriaus Jean-Pierreʼo Jeunet visai šeimai skirtas filmas „Neįtikėtina jaunojo išradėjo kelionė“ („The Young and Prodigious T.S. Spivet“). Tai istorija apie genialųjį dešimtmetį T.S. Spivetą, kuris išsiruošia į ilgą, nuotykių kupiną kelionę atsiimti Smitsonio instituto apdovanojimo.

„Mažiems vaikams, taip pat kaip ir suaugusiems, yra reikalingi filmai. Mes savo dukrą pratiname absoliučiai prie visų meno rūšių – tiek prie teatro, tiek prie kino, tad džiaugiamės galimybe į kino festivalį ateiti su vaiku“, – teigė į programos pristatymą su šeima atvykęs šokėjas ir aktorius Paulius Tamolė.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.