fbpx
Naujienos

Naujasis 3D filmas „Nepaprastas Žmogus-voras 2“ privers aikčioti stebint šimtus milijonų atsiėjusius įspūdingus vaizdo efektus

Kadras iš filmo „Nepaprastas Žmogus-voras 2“  ACME Films archyvas
Kadras iš filmo „Nepaprastas Žmogus-voras 2“
ACME Films archyvas

Naujasis, jau po poros savaičių Lietuvos kino teatrus pasieksiantis veiksmo filmas „Nepaprastas Žmogus-voras 2“ (angl. „The Amazing Spider-Man 2“) taps tikru manifestu vaizdo efektų meistrams. Šimtai milijonų dolerių, išleisti naujausioms technologijoms ir aktualiausioms kompiuterinės grafikos naujienoms, teigiama, atsipirko su kaupu ir žiūrovai stebėdami juostą 3D formatu patirs įtikinamiausius Žmogaus-voro skrydžius bei didingus susirėmimus su priešais tarsi patys būtų Niujorke.

Vaizdo efektams sukurti „Nepaprastas Žmogus-voras 2“ komanda pasikvietė „Oskarą“ už specialiuosius efektus pelniusius specialistus iš „Sony Pictures Imageworks“, kuriems vadovavo Jerome‘as Chenas, jau dirbęs prie pirmojo filmo apie nepaprastą Žmogų-vorą.

Itin daug dėmesio – Elektro išvaizdai

„Režisierius Marcas Webbas priėmė net beprotiškiausias mūsų idėjas. Daugiausia darbo turėjome kurdami Elektrą (akt. Jamie Foxxas). Mums reikėjo, kad pats herojus būtų „įelektrintas“ bei, kad jo valdoma elektros stichija atrodytų realistiškai. Norėjome netikėto įvaizdžio – įkvėpimo ieškojome kosmose, vandens gyvūnijos pasaulyje ir džiunglėse. Tą žiūrovai išvys matydami Elektro svaidomas iškrovas – jos ne šiaip melsvos, jose taip pat gausu oranžinių ir rusvų atspalvių. Norėjome jo įvaizdį sukurti vizualiai patrauklų ir tuo pačiu mirtiną“, – kalbėjo J.Chenas. Beje, visiškai kompiuterio pagalba sukurtas ir kitas filmo blogietis Rhino – jo įspūdingas kostiumas filmavimo aikštelėje teatrodė kaip įmantri dėžė, o kino ekranuose jis virto įspūdingu šarvu.

Žmonių ir technologijos tandemas

Daug darbo valandų pareikalavo ir skaitmeninis Niujorko Taimso aikštės pakeitimas. Nors buvo sukurta speciali scenografija, kai kurie elementai, tokie kaip pastatų interjeras, reklaminės iškabos, šviesos, šviestuvai ir net pašto dėžės turėjo būti sukurtos kompiuteriu. Kad aikštė būtų atkurta kuo tikroviškiau, dar prieš darbų pradžią specialia judesio fiksavimo kamera buvo nufilmuota kiekviena jos detalė. Didžiausius sunkumus kėlė įspūdingas Taimso aikštės dydis ir nuolatinis šios vietos užimtumas.

Kitas įdomus vaizdo efektų kūrėjų darbo momentas – akimirka, kuomet visas filmo veiksmas sustingsta ir tik Žmogus-voras juda erdvėje. „Nors buvo skirtingų variantų, kaip nufilmuoti šią sceną, pasirinkome praktišką variantą – radome fiziškai labai stiprių šokėjų, atletų, kurie turėjo sustingę išbūti penketą ar šešetą minučių. Jiems teko treniruotis savaites, nes jų pozos buvo kuo įvairiausios – vieni stovėjo, kiti bėgo, klupo. Mums prireikia mėnesių pasiruošimo, kad sukurtume įtikinamą iliuziją“, – pasakojo vaizdo efektų žinovas.

Ypač stropiai buvo kuriamas ir per Niujorką skriejančio Žmogaus-voro vaizdas. „Pagrindinis herojus tapo pašėlusiu drąsuoliu, pasinaudodamas savo voratinkliais jis skrieja taip aukštai, kaip niekada, o tada pasileidžia ir kone nukrenta žemėn, prieš paleisdamas kitą savo giją“, – prisiminė J.Chenas.

Nauji Žmogaus-voro nuotykiai, pažįstami ir nauji priešai bei daugybė veiksmo – Lietuvos kino teatruose jau nuo balandžio 25 dienos.

Lietuviškai titruotas filmo „Nepaprastas Žmogus-voras 2“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"