fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Muzikinis „Inside Llewyn Davis“ su broliais Coenais priešakyje

Inside Llewyn Davis

Turbūt apie brolius Coenus daug pasakoti nereikia. Ir kiekvienas naujas jų filmas laukiamas su nekantrumu. Tačiau Joelis ir Ethanas mėgsta stebinti ir šį kartą kino ekranuose pasirodys jų naujausias filmas „Inside Llewyn Davis“, kuriame bus pasakojama viena dainininko gyvenimo savaitės istorija Niujorko Greenwicho village muzikinėje scenoje 1961-aisias.

„Inside Llewyn Davis“, kaip ir neseniai aprašytam „Rugpjūtis: Oseidžo apygarda“ („August: Osage County“), visai pranašaujama kitų metų Oskaro statulėlė. Filme Lewyną Davisą vaidina aktorius ir muzikantas Oscaras Isaacas, o jo merginą – neseniai  pasirodžiusio filmo „Didysis Getsbis“ („The Great Gatsby“) žvaigždė Carey Mulligan. Prie jų prisideda ir dainininkas Justinas Timberlake’as.

Jei klausite, kas toks buvo Llewynas Davisas ir kodėl jo nežinote, tai todėl, jog išties filmas sukurtas remiantis muzikanto Dave’o Van Ronko memuarais „The Mayor of McDougal Street“, tad realiai būtent jis ir yra pagrindinis filmo herojus. Tačiau, kaip supratome, filmas apims daugelį to meto muzikinių aspektų, jame sušmėžuos tokios pavardės kaip  Joni Mitchell, Phil Oches ir, labiausiai, Bobas Dylanas. Pastarojo daina skamba ir filmo anonse.

Van Ronko muzikinį stilių galbūt nereikia apibrėžti kaip country. Menininkas džiazą vadino didžiausiu savo įkvėpėju, o jo inspiratoriai –  Niujorko klubuose sutikti Colemanas Hawkinsas ir Jimmy Rushingas. Muzikantas dirbo kartu su tokiais legendiniais muzikantais kaip kad Odetta, Pete Seeger, Jack Elliott, Phiasl Ochsas, Tom Paxton, Joni Mitchell, Janis Ian, Christine Lavin, Suzanne Vega ir kitais. 20 metis B. Dylanas labai dažnai apsistodavo pas Van Ronką ir jo žmoną Niujorko Greenwicho Village .

„Inside Llewyn Davis“ istorija mus nukels į  1961-uosius, kuomet Llewynas Davisas visais būdais stengiasi rasti savo vietą po muzikos saule. Tačiau, atrodo, jam tai nelabai sekasi, o įtempti santykiai su mergina viską dar labiau paaštrina. Sprendžiant iš filmo anonso, mūsų laukia rimta drama, kurią lydės puiki muzika, montažas ir nelengvas muzikanto gyvenimo kelias, į kurį netikėtai pasipainioja katė.

Country muzikantas ir katė pasaulio kino ekranus pasieks lapkričio 6 dieną. Filmas bus rodomas šių metų Kanų kino festivalyje.

Komentarai