fbpx
Naujienos

Nemokami kino seansai „Beepart“ kūrybinėse dirbtuvėse

„Beepart“ kūrybinės dirbtuvės
„Beepart“ kūrybinės dirbtuvės
„Beepart“ kūrybinės dirbtuvės

Rodrigo D. Gyvenimas be ateities” Spalio 23 d. 19:20 Kolumbietiškas filmas su angliškais subtitrais, 1990 m. Režisierius: Víctor Gaviria

Pirmajame vaidybiniame dokumentalisto ir poeto Victoro Gaviria filme „Rodrigo D. Gyvenimas be ateities“ (Rodrigo D. No Futuro, 1990) pasakojama apie niūrų ir pilną pavojų gatvės paauglių iš Medeljino gyvenimą. Dažniausiai jie kilę iš darbo klasės sluoksnių. Jų gyvenimas toks trapus, kad iš devynių neprofesionalių aktorių, šeši šiandienos nesulaukė (trys iš jų mirė nesulaukę net dvidešimties). Labai realistiškas filmo scenarijus paremtas vietiniame laikraštyje pasirodžiusiu straipsniu apie paauglį Rodrigo Alonso, kuris nusižudė iššokęs iš daugiaaukščio.

Rodrigo nuolat klausosi ausį rėžiančios punk muzikos, pats nori suburti grupę. Jis, kaip ir kiti jo draugai, pardavinėja kokainą moksleiviams, vagia mašinas. Tačiau Rodrigo toks gyvenimas nedžiugina: jį kamuoja kasdienė nemiga, chroniški galvos skausmai, jis vis prisimena mirusią motiną. V. Gaviria yra pirmasis Kolumbijos kūrėjas, kurio filmas buvo atrinktas į Kanų konkursinę programą. Tai ir buvo juosta „Rodrigo D. Gyvenimas be ateities“.

2014 m. spalio 30 d. 19:20 val. Kviečiame į Lietuviško kino vakarą! Po filmo peržiūros diskusija su filmo režisieriumi Linu Mikuta.
„Pietūs Lipovkėje“ – tai lietuvių režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas apie netikėtus žmonių likimus, kurie neturi jokio pragyvenimo šaltinio, o neretai ir stogo virš galvos. Filme fiksuojamas pusvalandis iki valgyklos atidarymo. Tai laikas, kai žmonės gali išsipasakoti, pasidalinti savo istorijomis su kitais bendrakeleiviais ir nesijausti vieniši.
Filmas „Pietūs Lipovkėje“ buvo atrinktas dalyvauti viename prestižiškiausių pasaulyje DOK Leipzig dokumentinių ir animacinių filmų festivalyje. Didelio dėmesio susilaukė ir Lietuvoje vykstančiuose kino festivaliuose, kaip “Kino Pavasaris”, “Scanorama”.
Lietuvos kinas turi neribotas galimybes liudyti nacionalinį savitumą, todėl kviečiame susipažinti su nacionaliniu kinu ir režisieriumi Linu Mikuta.

„Beepart“ informacija

Komentarai