fbpx
Apdovanojimai, LUX kino apdovanojimas

Paskelbtas į LUX prizą pretenduojančių Europos filmų trejetukas

LUX kino apdovanojimas 2018
Europos Parlamento archyvas

Vakar, liepos 24 d., „Giornate degli Autori“ spaudos konferencijos Romoje metu Europos Parlamento prezidentas Antonio Tajani ir Kultūros ir švietimo komiteto koordinatorius Silvia Costa paskelbė tris filmus, kurie pretenduos į LUX kino apdovanojimą.

Iš dešimties filmų į galutinį atrankos etapą pateko:

  1. „Kitoje durų pusėje“ (The Other Side Of Everything / Druga strana svega, rež. Mila Turajlic / Serbija, Prancūzija, Kataras)

Dokumentinį serbų režisierės Milos Turajlic filmą „Kitoje durų pusėje“ Lietuvos žiūrovai jau turėjo galimybę šiemet išvysti festivalio „Kino pavasaris“ metu. Šeimos istoriją režisierei puikiai pavyko paversti priemone kalbėti apie savo šalį, požiūrį į istoriją bei dabartinę situaciją.

  1. „Styx“ (rež. Wolfgang Fischer / Vokietija, Autrija)

http://www.youtube.com/watch?v=3nms5HUNbQ4

Šiemet Berlinalėje pristatytas vokiečių režisieriaus Wolfgango Fischerio filmas „Styx“ pasakoja apie stiprią moterį, perplaukusią Gibraltarą.

  1. „Moteris kare“ (Woman at War, rež. Benedikt Erlingsson / Islandija, Prancūzija, Ukraina)

http://www.youtube.com/watch?v=TFxz4oNfBV0

Islandų kūrėjo Benedikto Erlingssono tragikomedijos „Moteris kare“ premjera įvyko Kanų „Kritikos savaitėje“. Filmas pasakoja apie tai, kam pasiryžusi penkiasdešimtmetė dirigentė, siekiant išsaugoti Islandijos aplinkosaugą.

Už trejetuko ribų liko lenkų režisierės Malgorzatos Szumowska‘os „Veidas“ (Twarz / Mug, 2017), italų kūrėjos Alice Rohrwacher „Happy as Lazzaro“ bei šiuo metu Lietuvos kino teatruose rodoma norvegų režisieriaus Eriko Poppe vienu kadru nufilmuota juosta „Utioja, liepos 22-oji“ (Utøya 22. Juli, 2018).

Europos Parlamentas kiekvienas metais teikia LUX apdovanojimą filmui, keliančiam klausimus apie esmines Europos vertybes bei kultūrų įvairovę. Laureatui bus skirta Europos Parlamento parama ir jis bus pritaikytas regos ir klausos sutrikimus turintiems žiūrovams.

LUX kino apdovanojimas paaiškės lapkričio 14 dieną Strasbūre.

Komentarai

Kinas visada buvo labai svarbi mano gyvenimo dalis. Geriausiai tai, koks kinas man patinka apibūdina Tildos Swinton citata: „Už nebalintą veidą ir nelygią eiseną. Už realistišką šeimyninę sceną. Už skausmingą žodžių pasirinkimą. Už atvirą, o galbūt ir nelaimingą pabaigą. Už nuo pėdos slystanti batą ir jį pataisantį kojos judesį. Už sudaužytą kiaušinį ir išpiltą pieną. Už neaiškaus kalbėjimo idėją. Už kino erdvę, kur niekas nevyksta, bet viskas įmanoma.“ Gavus pasiūlymą prisijungti prie KINFO šeimos nusprendžiau neatsisakyti, nes tai puiki proga ne tik daryti tai, kas miela širdžiai, bet dar ir galimybė susipažinti su bendraminčiais.