fbpx
Reportažai

Paskelbti „Ąžuolo“ 2014 apdovanojimai už geriausią lietuviško kino operatoriaus darbą

„Ąžuolo“ 2014 apdovanojimai  Jorigės Petružytės nuotrauka
„Ąžuolo“ 2014 apdovanojimai
Jorigės Petružytės nuotrauka

Gegužės 23 d. vakarą „Galeroje“, Užupio menų inkubatoriuje, įvyko penktieji kasmet Lietuvos kino operatorių asociacijos (LAC) rengiami „Ąžuolo“ apdovanojimai už geriausius Lietuvos kino operatorių darbus.

Ąžuolo“ apdovanojimas už geriausią kino operatoriaus darbą

Šiam apdovanojimui buvo nominuoti trys operatoriai: Janis Eglitis (filmo „Lošėjas“ operatorius), Kristina Sereikaitė (filmo „Pietūs Lipovkėje“ operatorė), Ramūnas Greičius (filmo „Ekskursantė“ operatorius). Jį pelnė Ramūnas Greičius, nufilmavęs „Ekskursantę“ (rež. Audrius Juzėnas).

„Gilės“ apdovanojimas už geriausią kino operatoriaus debiutą

Šį apdovanojimą pretendavo gauti: Eitvydas Doškus (filmo „Tapatumai“ operatorius), Vytautas Plukas (filmo „Etiudas“ operatorius), Julius Sičiūnas (filmo „Gatvės vaikai“ operatorius) ir apdovanojimą pelnė LMTA studentas operatorius Vytautas Plukas už darbą filmuojant filmą „Etiudas“ (rež. Austėja Urbaitė).

„Ąžuolo“ 2014 apdovanojimai  Jorigės Petružytės nuotrauka
„Ąžuolo“ 2014 apdovanojimai
Jorigės Petružytės nuotrauka

Kaip ir kasmet buvo įteikta keletas ir papildomų apdovanojimų: operatorių dėkingumo prizas įteiktas grimuotojai Eglei Mikalauskaitei-Gricienei, specialiais diplomais apdovanoti operatorė Kristina Sereikaitė už darbą filmuojant filmą „Pietūs Lipovkėje“ (rež. Linas Mikuta) ir Ričardas Marcinkus, filmo „Galutinis tikslas“ režisierius ir operatorius.

Nepamirštas ir už viso gyvenimo kūrybinius pasiekimus „Ąžuolu“ apdovanotas operatorius ir režisierius Kornelijus Matuzevičius, kuris nufilmavo  lietuviškos dokumentikos klasika tapusias režisieriaus Henriko Šablevičiaus juostas „Kelionė ūkų lankomis“, „Apolinaras“, „Žiniuonė“ ir daugelį kitų, taip pat kartu su žmona režisiere Diana Matuzevičiene sukūrė filmus „Iliuzijos“, „Šičionykštė“, „Horizontai arba gyvenimas luvruose“ ir kt.

Sveikiname nugalėtojus bei nominuotuosius ir linkime darbingų kitų metų!

Renginio akimirkos

Komentarai