fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Paulius Ambrazevičius: „The Rolling Stones“ muzika visada bus aktuali“

Kadras iš filmo „OLE OLE OLE Rolling Stones“

Gruodžio 31-ąją „Kino pavasaris“ kviečia į didžiųjų Lietuvos miestų kino teatrus visus geros muzikos mylėtojus, o ypač grupės „The Rolling Stones“ gerbėjus. Šventinį vakarą bus rodomas filmas „Ole Ole Ole Rolling Stones“. Tai pasakojimas apie vieną įspūdingiausių 2016 metų muzikos įvykių – „The Rolling Stones“ muzikinį turą po Pietų Ameriką.

Filmo režisierius  Paulas Dugdale’as  keliauja paskui grupę po žemyną, kurio daugelyje šalių rokenrolas buvo uždraustas. Pavyzdžiui, koncertas Kuboje įvyko tą pačią savaitę kaip ir JAV prezidento Baracko Obamos vizitas. Siekiant išvengti revoliucijos, buvo sustiprintos saugumo pajėgos. „Rollingai“, koncerto organizatoriai ir filmo kūrybinė grupė susidūrė su nemažai sunkumų dėl neveikusio mobilaus ir interneto ryšio. Tikrasis rokenrolas prasidėjo muzikantams dar neužlipus ant scenos: vos tik atidarius vartus pašėlusiems gerbėjams, kurių tą vakarą susirinko pusė milijono.

Filmo anonsas: 

Įspūdžiais apie filmą dalijasi vienas pirmųjų Lietuvoje jį pamačiusių melomanų Paulius Ambrazevičius.

Grupei „The Rolling Stones“ – jau 50 metų. Ar jos muzika vis dar aktuali?

Nesu didelis „rollingų“ fanas, žinau jų hitus, perskaičiau Keitho Richardso biografiją „Life“. Tačiau manau, kad jie visada buvo ir bus aktualūs. Pavyzdžiui, filme girdime kubiečių istorijas, kad žmonės, prieš 30–40 metų klausydamiesi „Rolling Stone’ų“ viešoje vietoje, netgi būdavo areštuojami. Ta grupės skleidžiama laisvės idėja yra gyva iki šiol. Kitas dalykas – į jų lyg šiol rengiamus koncertus susirenka po kelias dešimtis ar net šimtus tūkstančių gerbėjų. O tai neginčijamas faktas, kad jie vis dar aktualūs.

Po 50 metų mes nebegirdėsime apie Kanye’ą Westą ar kitus šiandien populiarius atlikėjus ar grupes. Tačiau tokioms grupėms, kaip „Rolling Stones“, „The Beatles“, Led Zeppelin“, „Pink Floyd“ ar „Nirvana“ tai tikrai negresia. Žmonės visada jų klausys. Šis filmas tai tik įrodo.

Paulius Ambrazevičius
Nuotraukos autorius Mantas Repečka

Kodėl? Galbūt tą išliekamąją vertę muzikai sukuria įvairūs draudimai ir apribojimai?

Pačiame filme yra sakoma, kad „Kažką uždraudus, sukuriamas to poreikis“. Uždraustas vaisius visada saldesnis. Kitas dalykas – „The Rolling Stones“, „The Beatles“ ir „The Beach Boys“ išrado muziką iš naujo. Bitlai pradėjo groti labai paprastą roką, „rollingai“ – maišyti bliuzą, „beach boys’ai“ – naudoti neįprastus instrumentus, „pink floydai“ – daryti „semplus“ ir t. t. Šie muzikantai yra novatoriai ir tai, ką jie pradėjo, niekur nedingsta. Jų senieji hitai visuomet bus klausomi.

Ar jaunesniajai auditorijai šis filmas taip pat bus įdomus?

Manau, kad protingas, muzikos klausantis jaunas žmogus žino „The Rolling Stones“ ir svajoja apsilankyti jų koncerte. Filmas šiek tiek išpildo tą svajonę. „The Rolling Stones“ – mano norimų pamatyti grupių penketuke. O vienas mano metų bičiulis buvo trijuose jų koncertuose ir sako, kad tai išties fantastika. 

Filmas pasakoja apie grupės koncertinį turą, kuris vyko prieš pusmetį. Ar jaučiasi, kad „rollingams“ jau virš septyniasdešimt?

Filmą specialiai žiūrėjau priekabiau, tačiau galiu pasakyti, kad Mickas Jaggeris juda taip pat nuostabiai, negirdėjau nė vienos natos pro šalį. Iš kitų grupės narių taip pat nestigo energijos. Tai, kad 70-mečiai „rollingai“ sugeba išlaikyti tokį pat tempą – dar viena priežastis, kodėl jie iki šiol tokie garsūs.

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.