fbpx
Kinomaistas.lt archyvas, Lietuva (Kinomaistas.lt), Svarbiausios (Kinomaistas.lt)

Visa tiesa apie filmą „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ (Interviu)

Ar jums teko skaityti interviu-anonsą? Taip šį pokalbį siūlė vadinti filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ režisieriai – Ričardas Marcinkus ir Simonas Aškelavičius.

Sutikome juos kino teatre, kur likus kelioms savaitėms iki naujo filmo pristatymo linksma kompanija kabino jo plakatus. Pokalbis buvo neilgas ir konkretus. Kaip S. Aškelavičius sufleravo, filmavimo metu buvo labai daug įdomių dalykų, bet ar jie bus atskleisti, priklausys tik nuo to, ar filmas sudomins žiūrovus. Intriguoja? Linksmai nusiteikime ir leiskimės su šia kompanija į nuotykį…

Greitai pasirodys jūsų bendras filmas „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“. Kaip prasidėjo šio filmo istorija?

Simonas Aškelavičius: Natūraliai – susiėjome, sugalvojome ir padarėme… (Juokiasi.)

Ričardas Marcinkus: Iš tikrųjų norėjome kartu kurti filmą. Pradėjome tai daryti vasarą, prieš dvejus metus. Mūsų operatorius Julius Sičiūnas turėjo trumpametražio filmo idėją ir pasiūlė mums parašyti scenarijų. Mes pagalvojome, jog ta tema turime daug ką pasakyti ir galime padaryti ilgametražį filmą. Galvojome viską daryti paprasčiau, bet visa tai virto labai rimtu reikalu. Kaip, pavyzdžiui, patiems pakabinti filmo plakatus… (Juokiasi.)

A.: Julius Sičius iškart žinojo, kad nori filmuoti Anykščiuose. Ten buvo viskas, ko istorijai reikia: mažas miestelis, traukinys… Mes „užkibome“ ir pasakėme: „O, linksmai! Anykščiuose! Varom!“

Kuo ypatingi pasirodė aktoriai, kad juos pasirinkote savo filmui?

M.: Žinokite, buvo visai kitaip. Paprastai būna, kad režisieriai pasirenka aktorius. Tačiau jie sužinojo, kad bus kuriamas filmas ir patys paskambino mums ir pasisiūlė. Jie net sumokėjo mums, kad vaidintų filme. (Juokiasi.)

A.: O jei rimtai, tai, kai išgirdome operatoriaus Juliaus Sičiūno sugalvotą pavadinimą, apie tai, kaip Saulius ir Paulius Anykščiuose apiplėšė traukinį, akyse iš karto pamatėme Giedrių ir Marių (aut. Giedrius Savickas ir Marius Repšys). Marius mums buvo jau žinomas iš spektaklio „Išvarymas“, kuriame labai gerai pasirodė. Giedrius buvo jau seniai pažįstamas, su juo filmavome televizijos laidas „Dar pažiūrėsim“. Marius vienoks, o Giedrius kitoks. Jie vienas kitą papildė ir dėl to pasirodė, kad gali smagiai kartu suskambėti.

Ričardas Marcinkus ir Simonas Aškelavičius, Kristinos Sereikaitės nuotrauka

Tai filmo pavadinimą jums pasiūlė?

M.: Taip, jį sugalvojo mūsų operatorius Julius Sičiūnas, nuo kurio viskas ir prasidėjo.

Ar jūsų, kaip režisierių, siekiai išsipildė?

M.: Tai, ką padarėme, viršijo mūsų lūkesčius. Filmas išėjo toks geras, kad mes patys dar netikime.

A.: Kai kurie žmonės filmą matė po kelis kartus ir sako, kad jis turi kažkokį stebuklingą užtaisą, jis neatsibosta. Jį galima žiūrėti vėl ir vėl. Tikiuosi, kad ir daugumai taip pasirodys (juokiasi).

Gal galime tikėtis ir antros filmo dalies?

M.: Gali būti, kad bus net ir trečia…

A.: Žinokite, čia pats svarbiausias dalykas: žiūrovai turės nuspręsti, ar ta kita dalis bus, ar ne. Mes sumanymų turime be galo daug – Sauliaus ir Pauliaus kelionė gali tęstis ir tęstis. Nors gal reikėtų neišduoti – gal jie filmo gale visi miršta? Jie galėtų būti tokie personažai, kurie keliauja iš filmo į filmą, gyvena ir daug ką patiria.

Ar šis filmas skirtas plačiajai publikai?

M.: Taip, kadangi mes patys esam platūs. Bet mūsų humoras tai siauras. (Juokiasi.)

A.: Tai pati „ploniausia“ komedija, kokia tik buvo sukurta Lietuvoje. Rimtai – tai „ploniausiais“ humoras „plačiausiai“ visuomenei.

Kokia jūsų filmo antraštė?

A.: Mes kuriame ir kuriame šūkius… Pirmas: „Tai filmas, kuris įeis į Lietuvos kino istoriją“, antras: „Tai filmas, kuriame pirmą kartą jūsų niekas nejuokins, nes jūs juoksitės patys“.

Ar jau sulaukėte žiūrovų reakcijų po filmo anonso premjeros?

M.: Iš jų labai sunku spręsti – kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Tai ne tas filmas, kurio anonsas viską atskleidžia ir nebelieka siurprizų, kaip, pavyzdžiui, pastarosiose lietuviškose komedijose, kur iš spalvų ir juokelių „nusiskaito“, koks tas filmas bus. O „Traukinio apiplėšimo, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ anonse –tik maža dalis tų humoro atspalvių, kuriuos turi filmas. Šiuo atžvilgiu, jis labai pilnas, turtingas.

A.: Viską sužinosime, kai filmą ims rodyti kino teatruose. Mes kurdami filmą galvojome apie žiūrovą, kuris supranta specifinį humorą. Juokinga bus visiems, bet visi tuos juokelius atras skirtingose filmo vietose. Tas filmas skirtas ir jaunesnei, ir vyresnei publikai, ir žmonėms iš Panevėžio, Kauno, Klaipėdos, Vilniaus…

Nepamirškite Anykščių.

A.: Sako, ten statomas atskiras kino teatras šiam filmui.

Komediją „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ galėsite pirmieji pamatyti po „KINFO apdovanojimai 2015“ nugalėtojų apdovanojimų ceremonijos, kuri vyks „Forum Cinemas Vingis“ jau vasario 4 d.

Nepamirškite balsuoti už savo favoritus iki sausio 31 d. „KINFO apdovanojimų“ svetainėje!

Interviu darė – Kristina Palšytė

Kristinos Sereikaitės nuotraukos

Komentarai