fbpx
Kinomaistas.lt archyvas, Svarbiausios (Kinomaistas.lt)

„Prieš vidurnaktį“ aktoriai Julie Delpy ir Ethanas Hawke’as: „Nejaugi jau tikrai viskas?”

Režisieriaus Richardo Linklaterio į kino ekranus perkelta istorija apie netikėtai Vienoje („Prieš patekant saulei”) vienas kitą pamilusius Seliną ir Džesį trunka kone dvidešimtmetį. Šį penktadienį Lietuvos žiūrovai išvys trečiąją istorijos dalį, romantinę dramą „Prieš vidurnaktį” (angl. „Before Midnight”), kurioje savo jausmais vėl įtikins aktoriai Julie Delpy ir Ethanas Hawke’as. Šis vasariškas ir romantiškas filmas sulaukė kritikų ir kino mėgėjų dėmesio visame pasaulyje, tad „The New York Times” žurnalistai nusprendė režisieriaus ir aktorių pasiteirauti, kokia gi jų kuriamų juostų paslaptis.

Beje, J.Delpy ir E.Hawke’as buvo ne tik aktoriais, bet ir filmo scenarijaus bendraautoriais, kartu su juostos režisieriumi R.Linklateriu. Trise scenarijų jie kūrė ir antrajam istorijos filmui, 2004-ųjų „Prieš saulėlydį”. Tąsyk trijulė buvo nominuota „Oskarui” Geriausio scenarijaus kategorijoje.

Kada per pastaruosius devynerius metus idėja kurti trečiąjį filmą tapo rimta?

E.Hawke’as: Metų metus žmonės vakarėliuose man sakė, kad turėtų pasirodyti ir trečiasis filmas. Manau, mes turėjome tą mintį vos baigę antrąjį.

R.Linklateris: Iš pradžių tai buvo tarsi juokas, bet praėjusį pavasarį kažkas paskaičiavo ir pasakė – jei spėsime nufilmuoti per vasarą, filmas pasirodys nuo antrojo praėjus devyneriems metams. Toks laiko tarpas ir tarp pirmų dviejų filmų.

Ankstesniuose filmuose Džesis ir Selina tiesiog susitinka. Ši juosta kitokia, jie jau daugelį išgyveno kartu…

E.Hawke’as: Pirmuosiuose dviejuose filmuose projektavome romantiškus santykius. Trečioji juosta turėjo būti priešinga, kasdieniška, juk negalėjome naudotis tuo pačiu triuku.

J.Delpy: Tuo pačiu negalėjome visiškai ištrinti romantinės idėjos, kitaip filmas būtų depresyvus.

E.Hawke’as: Kai tėvai baigia dienos darbus, paskaito vaikams pasakas, atsigula į lovą ir pagaliau turi minutę sau. Tas laikas yra prieš pat vidurnaktį. Tokia ta istorija, slypinti už šio filmo pavadinimo.

R.Linklateris: Tas artumo trūkumas kelia liūdesį. Niekas nenori to matyti kine, tačiau tuo pačiu tai gera pradžia – privalėjome ieškoti rutinos ir pirmųjų juostų romantikos balanso.

Koks jausmas atgaivinti tuos pačius herojus po beveik devynerių metų?

R.Linklateris: Man atrodo, kad Džesis ir Selina visą laiką gyveno lygiagrečiame pasaulyje.

E.Hawke’as: Mes jaučiame tą patį.

Kiek autobiografiški jūsų herojai?

E.Hawke’as: Julie ir aš naudojame savo pačių asmenybių daleles, kad ištrintume liniją tarp artisto ir personažo. Julie man labai padėjo sukurti įtikinamą Džesį ir aš labai didžiuojuosi Selina – ji nuostabi moteriška figūra kine.

J.Delpy: Tarsi feminizmo ikona.

E.Hawke’as: Pridedame herojams savo pačių savybių, kad jie atrodytų tikri, stengiamės sukurti scenarijų, didesnį už mūsų gyvenimus.

J.Delpy: Nemanau, kad Selina yra visiška aš – ji daug kuo skiriasi, bet joje tikrai yra tiesos.

Greičiausiai sulaukiate klausimų ir apie galimą ketvirtąjį filmą, ar jis bus? Ar jau pabaiga?

R.Linklateris: Kai pristatėme „Prieš vidurnaktį” „Sundance” kino festivalyje, žmonės pavadino juosta paskutine trilogijos dalimi. Mes pagalvojome: „Nejaugi jau tikrai viskas?”

E.Hawke’as: Filmas „Po vidurnakčio” jau egzistuoja. Kita vertus, šiai istorijai naudojome savo gyvenimus, savo patirtį. Koks bus kitas gyvenimo etapas – niekas nežino, dar to neišgyvenome, tad ir dėl filmo dar nieko nežinome patys.

Kaip ir „Prieš vidurnaktį” pirmtakai, naujoji R.Linklaterio istorijos apie Seliną ir Džesį dalis sulaukė didžiulio kritikų pripažinimo – populiariame tinklalapyje „Rotten Tomatoes” ši juosta turi 98 iš 100 vertinimą, remiantis 153 kino kritiko atsiliepimais. Portale Metacritic.com šis filmas įvertintas 94 iš 100.

Turtinga jausmų ir išgyvenimų juosta „Prieš vidurnaktį” Lietuvos kino teatrus pasieks jau šį penktadienį, liepos 12 dieną.

Acmefilm.lt informacija

Komentarai