fbpx
Naujienos

Profesorius V. Landsbergis apie filmą „Šuolis“ – tai yra epas

Profesorius V. Landsbergis ir režisierė Giedrė Žickytė

Lietuvos kino teatruose rodomas režisierės Giedrės Žickytės filmas „Šuolis“ – nepalieka abejingų žiūrovų. Pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas prof. Vytautas Landsbergis po filmo premjeros sakė, kad, jo manymu, G. Žickytė sukūrė Lietuvos svajonių epą apie laisvę.

„Filmas palieka labai didelį įspūdį. Per vieno žmogaus istoriją pamatome kokia galinga gali būti Lietuva. Nors filmas dokumentinis, bet kokia tai drama. Tai yra epas,“– mintimis apie filmą „Šuolis“ dalinasi profesorius V. Landsbergis.

Prof. Vytauto Landsbergio atsiliepimas: 

Filmui „Šuolis“ iš pat pradžių gerų žodžių negailėjo ne tik žiūrovai, bet ir kino kritikai. Iš karto po premjeros pasipylusiose kino recenzijose ir žiūrovų atsiliepimuose buvo išskirtinai pabrėžiamas režisierės gebėjimas nepaprastai įtaigiai pasakoti istoriją. Dokumentinis pasakojimas G. Žickytės filme primena gerai surežisuotą trilerį, kuriame atsiskleidžia lietuvio jūreivio Simo Kudirkos gyvenimo drama. 1970 metais, išdrįsęs iš sovietinio laivo peršokti į JAV pakrančių apsaugos katerį ir paprašyti politinio prieglobsčio, lietuvis tapo drąsos simboliu visame pasaulyje. Jo šuolis į laisvę sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje. Lietuvio iš Griškabūdžio likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richard Nixon ir Gerald Ford.

„Didelis džiaugsmas, kad atsirado toks filmas. Kad sušvito šis beveik pamirštas Lietuvos istorijos puslapis. Jaunoji karta turėtų pažiūrėti koks reikšmingas gali būti visai paprasto žmogaus gyvenimas. Be jokių diplomų, titulų, turtų. O koks gyvenimas! Kiekvienam rekomenduoju pamatyti,“ – sako profesorius V. Landsbergis.

Filmo anonsas: 

Komentarai