fbpx
Naujienos

Rade Šerbedžija „Kino pavasaryje“ atskleidė sėkmingos aktorystės receptą

Aktorius Rade Šerbedžija Audriaus Solomino nuotrauka
Aktorius Rade Šerbedžija
Audriaus Solomino nuotrauka

Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ gerbėjai turėjo progą pamatyti filmą „Šun Li ir Poetas“, pernai laimėjusį Europos parlamento skiriamą LUX apdovanojimą. Po nemokamo seanso žiūrovai susitiko su pagrindinį juostos herojų įkūnijusiu garsiuoju kroatų  aktoriumi Rade Šerbedžija.

„Šun Li ir Poetas“ (rež. Andrea Segre) pasakoja apie ypatingą draugystę tarp seno slavų kilmės žvejo Bepi, pravarde Poetas (aktorius Rade Šerbedžija) ir jaunos, nelegaliai dirbančios padavėjos iš Kinijos Šun Li. Ramioje Venecijos įlankos saloje susipažįsta du krizės ištikti žmonės: mergina, kuri buvo priversta atsisakyti savo šaknų, ir vyras, kuriam sunku taikstytis su socialinėmis permainomis.

Pirmąjį italų dokumentalisto Andrea Segre vaidybinį filmą stebėjo sausakimša kino salė. Kelios dešimtys kino mylėtojų sugužėjo ir pabendrauti su vienu žymiausių Balkanų aktorių, vaidinusiu tokiuose Holivudo filmuose kaip „Plačiai užmerktos akys“, „Tykusis amerikietis“, „Betmenas: Pradžia“ ir „Haris Poteris ir Mirties relikvijos“. Susitikime, kurį moderavo knygų autorius, televizijos laidų vedėjas Robertas Petrauskas, netrūko provokuojamų klausimų iš publikos, į kuriuos  aktorius mielai atsakė ir net atskleidė paslapčių.

„Galiu jums išduoti, kaip darau sėkmingą aktoriaus karjerą. Pradėkime nuo to, kad ilgą laiką buvau teatro aktorius, vaidinau pagrindiniame Kroatijos teatre, Šekspyro ir kitų žymių dramaturgų pjesėse. Sutikite, kad, pavyzdžiui, vaidinant Hamletą, reikia mintinai iškalti ilgiausius tekstus. Šiuos draminius tekstus pamiršdavau per mėnesį. Vaidindamas kine, aš vieną dieną kalbu ilgiausius tekstus, o kitą dieną juos visiškai pamirštu. Jie tiesiog išgaruoja iš mano galvos. Tai ir yra mano sėkmės receptas“, – pasakojo Rade Šerbedžija.

Pasakodamas apie savo vaidmenį pirmajame italų dokumentalisto Andrea Segre vaidybiniame filme „Šun Li ir Poetas“, Rade Šerbedžija pabrėžė, kad visų pirma jį sužavėjo filmo scenarijus. „Tai – puiki, tikrai graži istorija. Ji netgi nėra apie emigraciją ar kitas socialines problemas. Filmas pasakoja apie meilę“, – teigė aktorius.

Pokalbio dalyviams atkreipus dėmesį į tai, kad filme vis dėlto labai ryški emigracijos problema, Rade Šerbedžija teigė, kad tai – daugelio šalių realybė.

„Pamenu, kai kurį laiką gyvenau Londone, sutikau ten ne vieną lietuvį. Dažniausiai jie dirbo padavėjais. Žmonės taip pat emigruoja ir iš Kroatijos. Jie siunčia uždirbtus pinigus į tėvynę, nes nori matyti ją gražesnę. Emigracija yra naujosios Europos pasekmė“, – sakė Rade Šerbedžija.

Paklaustas, ar jam patinka tokia Europa ir ją vienijanti Europos Sąjunga, Rade Šerbedžija sakė, kad bet kuri idėja, galinti gyvenimą paversti geresniu, yra jam prie širdies. „Aš visiškai remiu Kroatijos siekį tapti Europos Sąjungos nare,“ – neslėpė aktorius.

Paklaustas, ar jam teko specialiai ruoštis šiam vaidmeniui, Rade Šerbedžija teigė, kad ypatingo pasiruošimo nereikėjo – žvejyba yra jo mėgstamiausias laisvalaikio užsiėmimas, be to, jis ne tik žino, kaip pagauti žuvį, bet ir kaip ją ypatingai gardžiai paruošti.

„Tačiau vaidinau ir filmuose, kurie nebuvo toks lengvas pasivaikščiojimas, kaip „Šun Li ir Poetas“. Pavyzdžiui, prieš dešimt metų vaidinau profesionalų boksininką. Du mėnesius sunkiai treniravausi, o po to dar tiek pat buvau daužomas bokso ringe“, – pasakojo Rade Šerbedžija.

 Apie LUX apdovanojimą:

Europos Parlamentas kasmet įteikia LUX kino apdovanojimą filmui, iliustruojančiam arba keliančiam klausimus apie esmines Europos vertybes, žemyno kultūrinę įvairovę. Apdovanojimas buvo įsteigtas siekiant padėti Europos kinui peržengti valstybių sienas ir įveikti kalbų barjerus. Nuo 2007 metų atrankos komisija, kurią sudaro kino prodiuseriai, platintojai, kino operatoriai, festivalių direktoriai, filmų kritikai ir kiti kino pasaulio veikėjai, kasmet pasiūlo 10 filmų, iš kurių vėliau atrenkami trys. Filmą laimėtoją balsuodami išrenka Europos Parlamento nariai. Laureatui skiriama Europos Parlamento parama, kurios lėšomis filmas subtitruojamas ir išleidžiamas 35 mm juostos formatu visomis 23 oficialiomis ES kalbomis, taip pat pritaikomas regos bei klausos sutrikimų turintiems žiūrovams.

Apie festivalį:

18-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ vyks kovo 14-28 d. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs daugiau nei 70 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta apie 230 filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 20 tarptautinių festivalių: Kanų, Berlyno, Venecijos, Toronto, San Sebastiano, Karlovy Vary, Sandanso, Roterdamo, Sarajevo ir kitų.

„Kino pavasaris“ informacija

 

Komentarai