fbpx
Kino naujienos (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Ryanas Goslingas pavargo nuo Ryano Goslingo

Ryanas Goslingas

Kokia yra Ryano Goslingo sėkmės paslaptis? „Tiesiog stengiuosi nemirksėti“, – šypsodamasis atsako aktorius, kuris šiais metais pasirodys net 3 naujuose filmuose. Reziumuojant, per paskutinius trejus metus aktorius suvaidino 12 filmų, nepamirštant kelionių aplink pasaulį juos reklamuojant ir naujausio jo režisūrinio debiuto, kuris bus pradėtas filmuoti jau visai greitai. Tačiau, atrodo, R.Goslingas visai pelnytai ne viename neseniai pasirodžiusiame interviu ištarė: „Pavargau nuo savęs“.
Aktorius tapo turbūt pirmuoju žmogumi pasaulyje, kuris pavargo nuo Ryano Goslingo. Pasak vyro, jis vis dar šioje iliuzinėje profesijoje stengiasi atrasti savo vietą. „Aš tikrai per daug vaidinau ir praradau perspektyvą to, ką darau. Tad dabar tinkamiausias laikas padaryti pertrauką ir pagaliau susivokti, ko noriu iš gyvenimo. Man reikia pertraukos nuo manęs, ir, manau, žiūrovai nori to paties“, – reziumuoja aktorius.

3 filmai per metus

Tačiau iki galutinės pertraukos aktoriui dar reiks palaukti, nes šiemet startuoja 3 nauji filmai, kuriuose jis atlieka pagrindinius vaidmenis. Tai „Niujorko šešėlyje“ („The Place Beyond the Pines“) – jo antrasis bendradarbiavimo rezultatas su režisieriumi Dereku Cianfrance. Prieš tai R.Goslingas atliko pagrindinį vaidmenį D. Cianfrance filme „Liūdnasis valentintadienis“ („Blue Valentine“, 2010).

Kovo 29 dieną pasaulio kino teatruose pasirodysiančiame (Lietuvoje šį darbą jau galėjome pamatyti 18-ojo festivalio „Kino pavasaris“ metu)  filme „Niujorko šešėlyje“ („The Place Beyond the Pines“) R.Goslingas vaidina tatuiruotą kaskadininką motociklininką Luke‘ą, kuris netikėtai sužino, jog jo buvusi mergina augina jo sūnų. Vyras trokšta prisidėti prie sūnaus auginimo bent jau finansiškai, tad su draugu pradeda apiplėšinėti bankus. Beje, buvusią merginą filme vaidinanti Eva Mendes išties yra R.Goslingo mergina realiame gyvenime.
„Į Luke‘o vaidmenį man padėjo įsijausti tatuiruotės“, – teigė aktorius, kurio „Vieta po pušimis“ herojus turi ašaros tatuiruotę ant veido. „Filmo režisieriui teigiau, jog šios tatuiruotės tikrai nereikia ir ji viską sugadins, atitrauks dėmesį nuo esminių dalykų. Tačiau D. Cianfrance teigė, jog būtent taip ir jaučiasi žmonės su tatuiruotėmis ant veido. Nepageidautinas dėmesys – raktas į herojaus sąmonę“.

„Niujorko šešėlyje“
„Niujorko šešėlyje“

2013 metų gegužę pasirodys dar vienas filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka R. Goslingas. Tai danų režisieriaus Nicolaso Windingo Refno (tas pats, kuris režisavo „Važiuok“ / „Drive“, 2011) filmas Tik Dievas atleidžia („Only God Forgives“). Prieš filmavimus R.Goslingas keletą mėnesių praleido Tailande, kur treniravosi pas profesionalius Muay Thai boksininkus. „Treniravausi keletą mėnesių kuomet suvokiau, kad būtų labai neskoninga filme tiesiog daužyti tuos, kurie realybėje mane moko kovoti. Todėl paskutinę minutę filmo scenarijuje buvo padaryta keletas pakeitimų“, – teigė aktorius, filme „Only God Forgives“ vaidinantis buvusį boksininką, gangsterį Julianą, kuris kaunasi su Bankoko policijos vadu norėdamas atkeršyti už savo brolio mirtį. Beje, daugelį aktoriaus gerbėjų šokiravo filmo plakatas, kuriame jis pozuoja muštynių sužalotu ir sunkiai beatpažįstamu veidu.

R. Goslingas taip pat atlieka pagrindinį vaidmenį režisieriaus Terrence‘o Malicko naujausiame filme, kuris kol kas dar neturi pavadinimo. Filmas kino ekranus pasiekti žada pasirodys šių metų vasarą, o be R.Goslingo filme vaidins tokie aktoriai kaip kad Christian Bale, Natalie Portman, Rooney Mara, Cate Blanchett ir kt.

Ir režisūrinis debiutas

Tačiau tai dar ne visi R.Goslingo šių metų darbai. Nepamirškime ir jo režisūrinio debiuto – filmo „How to Catch a Monster“. Tai moderni šių laikų pasaka, kurioje susipina fantazija ir tikrovė. Istorija pasakos apie Billy – vienišą dviejų paauglių mamą, kuri atranda kelią į tamsų fantazijų miestą. Netikėtai Billy sūnus atranda povandeninį kelią į šį pasaulį ir kartu su mama bando išgyventi mistiškoje erdvėje. Tačiau šį aktorius nusprendė nevaidinti jo paties režisuotame filme „Man reikia pertraukos nuo paties savęs“, – teigia R.Goslingas, taip pat parašęs scenarijų savo debiutiniam filmui.

ryanas goslingas

Ilga aktoriaus karjera

32 metų aktoriaus karjera išties netrumpa: R.Goslingas vaidinti pradėjo būdamas 8 metų ir labiausiai jis išgarsėjo dalyvaudamas „Mickey Mouse“ klube kartu su tokiomis žvaigždėmis kaip kad Justinas Timberlake‘as, Britney Spears ir Christina Aguilera. Kaip teigia R. Goslingas, jam labiausiai patinka vaidinti antraeilius personažus. „Vaidindamas pagrindinį filmo herojų aktorius patiria didelį spaudimą. Aš tai dariau ir tai nėra mano mėgstamiausias kelias“, – pasakoja R.Goslingas.
Vieną, nors ir trumpą, kūrybinę pertrauką R. Goslingas jau turėjo 2001 metais, kuomet suvaidinęs neonacį paauglį filme „Fanatikas“ („The Believer“), vyras tik po 3 metų jis sugrįžo į kino ekranus romantinėje dramoje „Užrašų knygelė“ („The Notebook“), po kurios vyras tapo tikru širdžių daužytoju jo gerbėjų širdyse.

Tačiau po „Užrašų knygelės“ sėkmės R. Goslingas atsisakė daugumos panašių saldžių vaidmenų ir suvaidino tokiuose filmuose kaip kad „Pusė Nelsono“ („Half Nelson“, 2006), taip pat ypač keistoje meilės komedijoje „Larsas ir jo tikroji mergina“ („Lars and the Real Girl“). Šiame filme aktoriaus herojus Larsas įsimyli pripučiamą lėlę iš sekso prekių parduotuvės ir visiems ją pristato kaip savo merginą.
2011 metais aktorius taip pat suvaidino net trijose filmuose: George Clooney filme „Purvini žaidimai“ („Ides of March“), režisierių Glenn Ficarra ir John Requa filme „Kvaila beprotiška meilė“ („Crazy, Stupid, Love“). Metus užbaigė turbūt vienas geriausių aktoriaus vaidintų filmų – patyrusio tylenio vairuotojo virtuozo personažas kriminalinėje dramoje „Važiuok“ („Drive“).
Beje, R. Goslingas, ruošdamasis naujam vaidmeniui, visiškai į jį įsijaučia. Dėl filmo „Larsas ir jo tikroji mergina“ jis išties gyveno su plastikine lėle, ruošdamasis filmui „Liūdnasis valentintadienis“ jis išties kartu su savo partnere Michelle Williams gyveno tame pačiame name. Dėl filmo „Vieta po pušimis“, jis specialiai mokėsi vairuoti motociklą, kurį jis iki šiol turi ir sėkmingai naudoja.

Tad, Ryanai Goslingai, išleidžiame tave pelnyto poilsio.

Komentarai