fbpx
Naujienos

„Šauniojo pono Lapino“ nuotykiai unikalioje Weso Andresono kino visatoje laukia žiūrovų

Kadras iš filmo „Šaunusis ponas Lapinas“
Organizatorių archyvas

Unikalus Weso Andersono stilius lengvai atpažįstamas bet kuriame jo filme, ne išimtis ir animacinė juosta „Šaunusis ponas Lapinas“ (Fantastic Mr. Fox, 2009). Tai nuotaikingas ir žavus filmas, kuriame vaikų mylimo rašytojo Roaldo Dahlo pasaka atgyja su žavingais personažais, šmaikščiu humoru ir unikalia sustabdyto kadro animacija. „Šauniojo pono Lapino“ nuotykiai žiūrovų lauks vasario 19 d. „Forum Cinemas“ kino teatruose. Kino klubas „Pamatyk kine“ kviečia į smagų ir visai šeimai skirtą animacinį filmą, kuriuo galės mėgautis kiekvienas.

Simetriškos kompozicijos, sodrios spalvos ir keisti personažai jau senai tapo Weso Andresono vizitinė kortelė. Skirdamas daug dėmesio detalėms, režisierius kuria savitus pasaulius, kurie dažnai primena gyvus paveikslus. Nesvarbu, tai būtų „Viešbutis „Didysis Budapeštas“ (The Grand Budapest Hotel, 2014), „Mėnesienos karalystė“ (Moonrise Kingdom, 2012) ar „Tenenbaumų šeima“ (The Royal Tenenbaums, 2001), jo filmai pasižymi savita ir žavinga estetika.

Kadras iš filmo „Šaunusis ponas Lapinas“
Organizatorių archyvas

Istorijos įkvėpimo šaltinis

Knygą „Šaunusis ponas Lapinas“ parašė garsus britų rašytojas Roaldas Dahlas, žinomas dėl vaikų pamėgtų knygų, tokių kaip „Čarlis ir šokolado fabrikas“, „Matilda“ ir „Džeimsas ir milžiniškas persikas“. Roaldas Dahlas šią istoriją parašė savo vaikams, įkvėptas pasakų, kurias jiems pasakodavo prieš miegą. Wesui Andersonui patiko idėja paversti mėgstamą knygą animaciniu filmu. Suintriguotas Roaldo Dahlo originalioje knygoje sukurto pasaulio, Andersonas nuodugniai išnagrinėjo rašytojo kūrybą, siekdamas užtikrinti, kad adaptacija atitiktų Roaldo Dahlo viziją.

Kadras iš filmo „Šaunusis ponas Lapinas“
Organizatorių archyvas

Sustabdyto kadro animacijos iššūkiai

Sprendimas naudoti sustabdyto kadro (angl. stop-motion) animaciją suteikė filmui savito žavesio. „Šaunusis ponas Lapinas“ ne tik pademonstravo Andersono, kaip režisieriaus, universalumą, bet ir supažindino naują kartą su sustabdyto kadro animacijos magija. Sustabdyto kadro animacija garsėja tuo, kad reikalauja daug darbo, kantrybės ir tikslumo. Gamybos komanda susidūrė su iššūkiais, kaip užtikrinti veikėjų judesių nuoseklumą ir sinchronizuoti įgarsinimą su animacija. Filmo lėles ir dekoracijas kūrė kvalifikuotų animatorių ir dailininkų komanda. Lėlėms buvo naudojami tikri kailiai, kad jos būtų apčiuopiamos ir autentiškos. Dėmesys miniatiūrinio filmo pasaulio detalėms atskleidė, kiek meistrystės reikalauja sustabdyto kadro animacija.

Kadras iš filmo „Šaunusis ponas Lapinas“
Organizatorių archyvas

Įspūdingas aktorių ansamblis

Andersonas surinko įspūdingą aktorių ansamblį. George’as Clooney paskolino savo balsą pono Lapino vaidmeniui, o Meryl Streep įgarsino Lapienę. Taip pat filme galima išgirsti Billo Murray‘aus, Oweno Wilsono ir Jasono Schwartzmano balsus. Ypatingą atspalvį filmui suteikia ir Alexandre’o Desplat sukurtas garso takelis. Įsimintinos ir nuotaikingos melodijos, puikiai derančios prie Weso Andersono sukurto animacinio pasaulio, papildė istorijos toną ir pridėjo filmui žavesio.

Filmo „Šaunusis ponas Lapinas“ kūrimo procesas liudija atsidavimą, kūrybiškumą ir bendras pastangas, kurių buvo imtasi, kad klasikinė Roaldo Dahlo pasaka atgytų kino ekranuose. Filmo sėkmė ne tik pradžiugino Roaldo Dahlo gerbėjus, bet ir supažindino naują kartą su sustabdytos animacijos žavesiu.

„Šauniojo pono Lapino“ nuotykiai žiūrovų lauks vasario 19 d. „Forum Cinemas“ kino teatruose. Kino klubas „Pamatyk kine“ kviečia į smagų ir visai šeimai skirtą animacinį filmą, kuriuo galės mėgautis kiekvienas.

Filmo anonsas:

Komentarai
Kinas visada buvo labai svarbi mano gyvenimo dalis. Geriausiai tai, koks kinas man patinka apibūdina Tildos Swinton citata: „Už nebalintą veidą ir nelygią eiseną. Už realistišką šeimyninę sceną. Už skausmingą žodžių pasirinkimą. Už atvirą, o galbūt ir nelaimingą pabaigą. Už nuo pėdos slystanti batą ir jį pataisantį kojos judesį. Už sudaužytą kiaušinį ir išpiltą pieną. Už neaiškaus kalbėjimo idėją. Už kino erdvę, kur niekas nevyksta, bet viskas įmanoma.“ Gavus pasiūlymą prisijungti prie KINFO šeimos nusprendžiau neatsisakyti, nes tai puiki proga ne tik daryti tai, kas miela širdžiai, bet dar ir galimybė susipažinti su bendraminčiais.