fbpx
Festivaliai, Reportažai, Scanorama

„Scanoramoje“ – ilgai laukta A. Blaževičiaus „Bėgikės“ premjera

Gražina Arlickaitė, Andrius Blaževičius, Marija Razgutė
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Europos šalių kino forume „Scanorama“ vakar įvyko Andriaus Blaževičiaus antrojo pilnametražio filmo „Bėgikė“ premjera. Tai buvo bene laukiamiausia lietuviško kino premjera festivalyje. Šiemet jų išties daug – pristatomi penki pilnametražiai ir keturi trumpemetražiai nauji darbai.

Susidomėjimas A. Blaževičiaus filmu – išties didžiulis. Pirmoji „Forum Cinemas Vingis“ salė buvo pilna.

„Po tokio ilgo išsiskyrimo galime susitikti ir pasidžiaugti vieni kitais ir galime vėl pajusti, kad salė turi taip atrodyti.

Smagu pristatyti vieną labiausiai lauktų „Scanoramos“ premjerų Andriaus Blaževičiaus „Bėgikę“. Prisimenu šį tylenį studentą, kurį būdavo sunku prakalbinti. Jis atkakliai tylėdavo, viską slėpdavo, kol atėjo laikas, kai slėpti pasidarė nebeįmanoma.

Filmo „Bėgikė“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Viskas pasirodė, ką gali šis tylenis studentas. Labai džiaugiuosi jo ir jo filmų sėkmėmis“, – sveikindama premjeros svečius kalbėjo „Scanorama“ direktorė Gražina Arlickaitė.

Filmo kūrimas užtruko dėl prasidėjusios pandemijos. Jei ne ji, filmas būtų buvęs parodytas kino teatruose jau prieš metus.

„Tos 30 dienų, kai vasarą filmavome filmą su virusias, nekovidais, buvo labai sunkios. Bet buvo verta pasistengti ir truputį pakentėti. Labai ačiū visiems, jūs buvote nuostabūs. Noriu paprašyti tokio dalyko. Kaip žinote, žmonės vangiai eina į kino teatrus, ir jeigu galite, dalinkitės, kvieskite žmones. Norisi, kad filmą pamatytų kiek galima daugiau žmonių“, – dėkojo filmo režisierius Andrius Blaževičius.

Filmo prodiuserė Marija Razgutė išsidavė, kad kalbėti apie filmą auditorijai, kuri tuoj jį žiūrės, jai yra labai baisu, dėl to nei ji, nei filmo režisierius niekada daug nieko nepasakoja.

Filmo „Bėgikė“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Džiaugiuosi matydama pilną salę. Mums tai daug reiškia, kad tokiais laikais ateina tiek žmonių. Tai yra labai didelis palaikymas, labai jums už tai ačiū. Kitą labai svarbią padėką norėčiau pasakyti vienam žmogui, t. y. mūsų pagrindinei aktorei Žygimantei Elenai Jakštaitei.

„Bėgikė“ yra vienas tų filmų, kurio be jos nebūtų. Kviečiu jus atviru protu ir širdimi atsiduoti šiam filmui ir atsiduoti Žygei. Mylėkite ją, pykite ant jos, nesupraskite jos, užjauskite ją, leiskite, kad ji jus sutrikdytų. Tikiuosi, kad kiekvienas iš jūsų ras, ką iš šio filmo pasiimti“, – kalbėjo filmo prodiuserė.

KINFO interviu su „Bėgikės“ režisieriumi Andriumi Blaževičiumi galite paskaityti čia.

Andrius Blaževičius, Žygimantė Elena Jakštaitė, Marius Repšys
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Bėgikė“ – tai trilerį primenanti meilės drama, kurios pagrindinė aktorė Žygimantė Elena Jakštaitė už šį vaidmenį įvertinta prestižiniu „Shooting Stars 2021“ apdovanojimu. Filmo herojė Marija nubunda namie su prakirsta lūpa, jos ranka nutirpusi. Kas nutiko? Kažkur dingęs ir jos vaikinas Vytas, jo „Facebook“ profilyje – jokių naujų įrašų. Tai jau nebe pirmas kartas, kai Marija atsiduria šioje situacijoje ir tai vėl gali blogai pasibaigti, tad ji privalo kuo greičiau surasti Vytą. Ji pasileidžia bėgti ir prasideda parą – nuo ryto iki ryto – trunkanti žadą atimanti Marijos laisvės ir pasiaukojimo drama. Apsišarvavusi meile ir kantrybe, ji blaškosi po miestą, sekdama pabiromis užuominomis apie tai, kur yra Vytas. O aplink verda gyvenimas – pro šalį grėsmingai žygiuoja kariuomenė, troleibusuose ir vakarėliuose vyksta savi reikalai, o mama klausinėja „ką šiandien valgei?“

LKC finansuojamo projekto „Lietuviško kino sklaida internetinėje erdvėje 2021“ tekstas
LKC
Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.