fbpx
Reportažai

,,Scanoramos“ lietuviškų premjerų savaitę atidarė Marato Sargsyano ,,Tėvas“

Akimirka iš filmo premjeros. Foto – Marina Juralevičiūtė

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ lietuviškų filmų premjerų savaitė  startavo pirmadienio vakarą su režisieriaus Marato Sargsyano dokumentiniu filmu  „Tėvas“.

Filmo premjeroje ,,Scanoramos“ direktorė Gražina Arlickaitė  prisipažino, kad jai labai malonu, jog ji auditorijai pristato savo buvusio studento pirmąjį ilgametražį filmą. ,,Man labai smagu, kad ,,Scanoramos“ svečiai ir dokumentinio kino žvaigždė iš Vokietijos Ulrike Ottinger taip pat atėjo pažiūrėti lietuviško filmo premjeros“, –  garbingais svečiais pasidžiaugė festivalio direktorė.

Užgesus kino salės šviesoms, žiūrovai valandai paniro į jiems iki šiol nepažintą, vaikų klegesio sklidiną daugiavaikės šeimos pasaulį. Iš paprastų kasdienybės vaizdų, tokių kaip atostogos kaime, nelengva buitis, vaikų barniai ir žaidimai, dėliojosi įtaigus ir labai spalvingas šios šeimos portretas. Neįprastos šeimos galva čia neabejotinai yra tėvas, kurio legendomis apipintą kriminalinę praeitį puikiai žino visi jo vaikai. Jis nuoširdžiai pasakoja apie jį gyventi įkvepiantį tikslą – pralenkti senelį, kuris turėjo aštuoniolika vaikų. Kitas šeimos galvos tikslas – tapti seniausiu tėvu Europoje. Nors ir garbaus amžiaus, jis yra labai energingas ir kupinas kraštutinumų – vieną akimirką filmo herojus vaikams dainuoja riebiais kalėjimo žargonais ,,pagražintas“ dainas ir besididžiuodamas pasakoja apie kriminalinius žygdarbius, o kitą – meiliai sūpuoja savo naujagimį ar persirengęs Kalėdų seneliu nekantraujantiems vaikams  dalina dovanas…

Pasibaigus filmui ir nugriaudėjus aplodismentams, režisierius Maratas Sargsyanas žiūrovams dėkojo už lietuviško kino palaikymą, o savo šeimai už didžiulę moralinę paramą. Į filmo premjerą atvyko ir šio filmo herojus – Vidas Zenonas Antonovas, kuris liko labai sujaudintas filmo, dėkojo žiūrovams už šiltą sutikimą ir žadėjo siekti filme minimų rekordų.

,,Kinas yra komandinis darbas, ir kiekvienas žmogus įneša savo kūrybos dalį į filmą. Tik dėka visų šių žmonių ir manęs atsirado šis filmas“, – filmo premjerą užbaigė M. Sargsyanas, nuoširdžiai dėkodamas į sceną susirinkusiai filmo komandai.

Akimirkos iš premjeros:

Filmo anonsas:

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=SdXJwukk8ic]

Tėvas (Father)
Lietuva, 2012, 60 min.
Režisierius: Maratas Sargsyanas
Scenarijus: Maratas Sargsyanas
Operatorius: Linas Dabriška
Prodiuseriai: Dagnė Vildžiūnaitė, Jonas Špokas

Komentarai