fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Šeimos albumas: rugpjūtis / August: Osage County, 2013

August: Osage County

Johnui Wellsui drama „Šeimos albumas: rugpjūtis“  („August: Osage County“) – tai antras rimtas pilnametražis režisūrinis pasirodymas po filmo „The Company Men“. Tačiau vyras kino pasaulyje ne naujokas – jau daug metų prodiusuoja ir režisuoja tokius serialus kaip kad „Ligoninės priimamasis“ (ER), „Begėdžiai“ (Shameless“). Jo, kaip prodiuserio, darbų sąraše yra ir filmai „I’m Not There“ (2007), „The Notorious Bettie Page“ (2005), One Hour Photo“ (2002) ir kt.

„Šeimos albumas: rugpjūtis“   gali pasigirti ypač skambiais vardais. Filmas sukurtas remiantis Tracy Lettso teatrine pjese to pačiu pavadinimu. Dramaturgas Tracy Lettso 2008 metais už šią pjesę buvo apdovanotas Pulitzerio premija. „Šeimos albumas: rugpjūtis“ prodiuseriai – George’as Clooney, Jeanas Doumanianas, Grantas Heslov, Steve’as Traxleris ir Harvey Weinsteinas. Garso takelį sukūrė kompozitorius Carteris Burwellas, iki tol kūręs muziką beveik visiems brolių Coenų filmams.

„Šeimos albumas: rugpjūtis“ pagrindinės dramos kurstytoja – mama Violet (aktorė Meryl Streep), kurios vyras, poetas ir alkoholio nevengiantis Beverly (aktorius Samas Shepardas) netikėtai dingsta ir randamas nusižudęs. Į tėvo laidotuves atvyksta dukros Barbara (J.Roberts) ir Karen (J.Lewis) bei visa likusi šeima. Tačiau namuose tvyro įtempta atmosfera, nes Violet ir Barbara niekuomet nerado bendros kalbos. Name prasideda meilės ir neapykantos dramos.

Filme vaidina: Samas Shepardas, Meryl Streep, Julia Roberts, Ewanas McGregoras, Benedict Cumberbatch, Juliette Lewis ir kt.

 Pasaulinė premjera – 2013 m. lapkričio 7 d.

 Premjera Lietuvoje – 2014 m. sausio 24 d.

 Žanras: drama, komedija

Komentarai