fbpx
Naujienos

Sethas Rogenas apie darbą su Stevenu Spielbergu filme „Fabelmanai“: ne kartą jo akyse mačiau ašaras

Kadras iš filmo „Fabelmanai“
Gabriel LaBelle as Sammy Fabelman in The Fabelmans, co-written, produced and directed by Steven Spielberg.

Septyniems „Oskarams“, penkiems „Auksiniams Gaubliams“ nominuota ir dvi pagrindines statulėles – Metų filmo ir Geriausio režisieriaus – pastaruosiuose apdovanojimuose pelniusi juosta „Fabelmanai“ neabejotinai pateks į kino istoriją kaip režisieriaus Steveno Spielbergo odė kino menui. Šį penktadienį, sausio 27 dieną, Lietuvos kino teatruose pradedamoje rodyti juostoje pamatysime tokias žvaigždes kaip Michellę Williams, Paulą Danną bei Sethą Rogeną, kurie prieš premjerą sutiko pasidalinti įspūdžiais iš filmavimo aikštelės.

S. Rogenas žurnalistams sakė, kad atmosfera kuriant juostą buvo itin emocionali, ypatinga.

Kadras iš filmo „Fabelmanai“
(iš kairės) Burt Fabelman (Paul Dano), Mitzi Fabelman (Michelle Williams) and Bennie Loewy (Seth Rogen, back to camera) in The Fabelmans, co-written, produced and directed by Steven Spielberg.

„Tai buvo labai emocinga patirtis. Filmavimo aikštelėje mačiau, kaip S. Spielbergas daug kartų graudinosi. Tai – ypatingas filmas, tiesiogiai paremtas jo išgyvenimais bei istorijomis, beveik viskas, kas vyksta filme, yra kažkas, kas nutiko jam pačiam. Kai mes filmavome, aš vis klausdavau: ar tai atsitiko ir realiame gyvenime? Atsakymas visada buvo „taip“, – prisimena garsus aktorius.

Panašiais įspūdžiais dalijosi ir M. Williams: „Ore tarsi tvyrojo ypatingos nuotaikos. Ne tik dėl to, kad kiekvienas jautėme didžiulę pagarbą režisieriui, bet ir dėl to, kad kiekviena scena atrodė kaip ypatinga, šventa. Būtent todėl visą patirtį norėjosi išsaugoti atmintyje. Tai mus visus labai pakeitė, suartino, užaugino“.

Kadras iš filmo „Fabelmanai“
(iš kairės) Burt Fabelman (Paul Dano) and Sammy Fabelman (Gabriel LaBelle, back to camera) in The Fabelmans, co-written, produced and directed by Steven Spielberg.

Juosta pasakoja apie berniuką Semį Fabelmaną, kuris, gimęs inžinieriaus ir menininkės šeimoje (kaip ir pats S. Spielbergas), dar nepradėjęs lankyti mokyklos, susižavi kino magija. Juosta dedikuota režisieriaus tėvų Arnoldo Spielbergo bei Lėjos Adler atminimui ir pretenduoja susišluoti pagrindinius metų kino apdovanojimus, tarp jų – svarbiausius „Oskarus“.

Skatinamas motinos, Semis vis drąsiau žvelgia į pasaulį pro kino kameros objektyvą. Netrukus paaiškėjus sukrečiančiai šeimos istorijos detalei, filmų kūrimas berniukui tampa neprilygstamu įrankiu ieškant atsakymų į jį kamuojančius klausimus bei išsigelbėjimu nerimą keliančioje, o kartais ir gąsdinančioje gyvenimo realybėje. Pamažu augdamas ir tobulėdamas, vaikinas tvirtai įsitikina, kad kinas jam – vienintelė ir nepamainoma priemonė, ieškant tiesos apie aplinkinius ir save patį.

Filmas „Fabelmanai“ Lietuvos kino teatruose – jau nuo šio penktadienio, sausio 27 dienos.

Filmo anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"