fbpx
Naujienos

„Sidabrinės gervės naktų“ aktoriams gerbėjai dovanojo ypatingos duonos

Sidabrinės gervės naktys, LiKA
Sidabrinės gervės naktys, LiKA
„Sidabrinės gervės naktys“
LiKA archyvas

Penktąjį, jubiliejinį sezoną per Lietuvą keliaujantis vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ savaitgalį Pakruojyje švęs projekto mediumą. Kartu su naujausiais lietuviškais filmais keliaujantys aktoriai džiaugiasi galimybe ne tik pažinti Lietuvą, bet ir paragauti jos kultūros paveldo.

Šiais metais „Sidabrinės gervės naktys“ jau aplankė Vilniaus, Kauno, Tauragės, Panevėžio apskritis. Skaičiuojama, kad naujausius lietuviškus filmus romantiškuose kino seansuose po atviru dangumi jau turėjo galimybę pamatyti daugiau nei 20 tūkstančių žiūrovų. „Bemaž tūkstantis svečių susirinko Birštone, ten festivalis vyko miesto šventės kontekste, jį pradėjome su pučiamųjų ansambliu, šiltai buvo sutiktas kiekvienas svečias. Taip pat ir Biržuose, Šaukėnuose, Miežiškiuose, – pasakojo festivalį organizuojančios Lietuvių kino akademijos (LiKA) direktorė Lina Buzelytė. – Mažesnių miestelių inteligentija – ypatingai graži. Todėl „gervių“ vakarai yra labai pozityvūs, atėję žmonės jau žino, kas tai yra. Jie nori susitikti su kino kūrėjais, pasiklausyti jų pasakojimų, patirti įspūdžių.“

Šiais metais „Sidabrinės gervės naktų“  programoje – 4 pilnametražiai vaidybiniai filmai: „Santa“, „Vardas tamsoje“, „Nesamasis laikas“, „Kaip pavogti žmoną“. „Didelį pasisekimą turi trumpametražis vaidybinis filmas „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“, Remigijaus Sabulio dokumentinis filmas „Lituanicos paslaptis“. Mažiesiems bičiuliams rodome 8 naujųjų laikų lietuviškos animacijos filmukus“, – vardijo L.Buzelytė.

Sidabrinės gervės naktys, LiKA
„Sidabrinės gervės naktys“
LiKA archyvas

„Sidabrinę gervę“ per Lietuvą lydi „Vardas tamsoje“ aktorė Sonata Visockaitė ir prodiuserė Živilė Gallego, pagal Jono Meko novelę pastatyto filmo „Etiudas“ režisierė Austėja Urbaitė, pilnametražio vaidybinio filmo „Santa“ aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, kino juostos „Nesamasis laikas“ režisierius Mykolas Vildžiūnas, aktorė Irena Jankutė ir „Sidabrinę gervę“  už vaidmenį šiame filme pelnęs Valentinas Novopolskis. Seansuose taip pat galima išvysti aktorius Kęstutį Jakštą, Andrių Bialobžeskį, Tomą Kliuką,  Kristiną Savickytę-Damanskienę.

„Man labai smagu, kad žmonės turi galimybę susiburti, pamatyti tai, ko pas juos nebūna. Galbūt „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremonijos, vykstančios sostinėje, atrodo kažkur toli, bet kai „gervė“ jiems atvežama kone prie durų – visi labai susidomi. Gražu stebėti žmones, ateinančius į lietuviško kino vakarus su vaikais, šeimomis“, – kalbėjo K.Savickytė-Damanskienė.

Ji ir pati kino seansuose mielai vakaroja su savo šeima. „Mano mergaitės auga, dabar – paauglystės etapas, kai juokinga viskas, ką daro mama. Jos seka, ką kalbu, kritikuoja, – šypsodamasi pasakojo aktorė. – Nebe pirmą kartą su šeima keliaujame paskui „gerves“, vaikai jau turi savo filmus favoritus.“

Kristinai ypač įsiminė apsilankymas Šaukėnuose. „Žmonės mūsų laukė, tą labai jautėme. Buvome pavaišinti garsiąja Šaukėnų duona, paskui pirkome jos lauktuvėms. Buvo įdomu apsilankyti ir Pasvalyje, Smegduobių parke. Kiekvienas miestelis labai žavus. Su šiuo festivaliu pamatai Lietuvą, apvažiuoji, kur nebuvęs. Smagu, kad šiemet renginių dar daugiau. Greitai važiuosime per Žemaitiją. Reikia mokytis rokautis žemaitiška, – juokėsi aktorė. – Taip pat mūsų šeima labai laukia „gervių“ apsilankymo Varėnoje – ten gyvena močiutė. Grybus ir uogas derinsime su kinu.“

Sidabrinės gervės naktys, LiKA
„Sidabrinės gervės naktys“
LiKA archyvas

Šiais metais festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ susijungė su projektu „Mes rūšiuojam“, kurį organizuoja Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA). Bendro projekto metu vykdomas visuomenės švietimas didaktiniais filmukais apie gamtos išsaugojimą, žmonės skatinami priduoti senas elektronikos ir buities atliekas.  Tai padariusieji dalyvauja loterijoje, laimi įvairių naudingų prizų. Daugiausiai atliekų surinkusiai seniūnijai po kino festivalio bus padovanota sertifikuota vaikų žaidimo aikštelė.

Tie, kurie nesuspėjo atliekų priduoti „Sidabrinės gervės naktų“ apsilankymo jų gyvenvietėje metu, senus šaldytuvus, virykles, kitas elektronikos ir baterijų atliekas gali nemokamai atiduoti regioninio atliekų tvarkymo centro aikštelėse.

Sidabrinės gervės naktys, LiKA
„Sidabrinės gervės naktys“
LiKA archyvas

GIA vadovas Alfredas Skinulis teigė, jog Lietuvos regionuose neretai stinga pačių elementariausių galimybių, kurios yra savaime suprantamos didžiųjų miestų gyventojams. Todėl svarbu teikti informaciją ir ugdyti žmonių sąmoningumą. „Įvairiais būdais mėginame skatinti gyventojų susidomėjimą. Tikime, kad bendras darbas su festivaliu „Sidabrinės gervės naktys“, regioniniais atliekų tvarkymo centrais bei savivaldybėmis leis mums žengti nemažą žingsnį į priekį“, – sakė A.Skinulis.

Gegužę prasidėjęs ir jau įpusėjęs projektas tęsis iki rugsėjo pabaigos. „Šiltąjį sezoną „Sidabrinės gervės“ dar apsilankys Kazlų Rūdoje, Zypliuose, Ventoje, Akmenėje, Veisiejuose, Visagine, Gargžduose ir jau šį šeštadienį – Pakruojyje. Kviečiame visus į nemokamus seansus po atviru dangumi“, – kalbėjo LiKA direktorė.

 

www.lika.lt

Komentarai