fbpx
Reportažai, Scanorama

Šių metų „Scanoramoje“ – Europos kino derlius

Festivalio „Scanorama“ 2014 spaudos konferencija Marinos Juralevičiūtės nuotrauka
Festivalio „Scanorama“ 2014 spaudos konferencija  Marinos Juralevičiūtės nuotrauka
Festivalio „Scanorama“ 2014 spaudos konferencija
Marinos Juralevičiūtės nuotrauka

Antradienį vykusioje „Scanoramos“ spaudos konferencijoje festivalio organizatoriai ir dalyviai pristatė lapkričio 6-23 dienomis vyksiančios kino šventės programą. Joje bus rodomi, kaip teigė festivalio meno vadovė Gražina Arlickaitė, Europos metų kino derlius. Šiemet sulauksime trylika skirtingų festivalio programų. Kaip viena iš naujienų, grįš prieš dešimt metų pirmą kartą „Scanoramoje“ vykusi trumpametražių filmų naktis. „Šiaurės pašvaistėje“ žiūrovai galės išvysti pastarųjų trejų metų geriausius Skandinavijos šalių filmus.

Festivalį atidarys „Naujienos iš Šiaurės“ programoje esantis Roy Anderssono „Balandis tupėjo ant šakos ir mąstė apie būtį“, Venecijos festivalyje pelnęs „Auksinį liūtą“. Jame galėsite išvysti unikalią dailininko Pieterio Bruegelio paveikslo „Medžiotojai ant sniego“ interpretaciją. O festivalio uždarymo metu bus rodomas norvegų režisieriaus Bento Hamerio filmas „1001 gramas“, dalyvavęs Toronto kino festivalyje. „Šis filmai pristato Šiaurės kino galimybių spektrą“, – teigė Gražina Arlickaitė. Kaip vieną svarbiausių visos „Scanoramos“ filmų, meno vadovė išskyrė „Tūkstantį kartų labanakt“, jungiantį „Šiaurės pašvaistės“ ir „Kertant Europą“ programas. Pastarojoje žiūrovai galės išvysti tokių garsių režisierių kaip Jeano-Luco Godardo, brolių Dardenne`ų, Oliviero Assayaso ir François Ozono kūrinius.

„Neišgalvotas gyvenimas“ programoje organizatoriai išskiria dvi pagrindines dokumentinių filmų kryptis, kuriose pristatomos socialiai jautrios temos bei menas ir menininkai. Čia galėsite išvysti vieno garsiausių visų laikų kino režisierių Ingmaro Bergmano biografiją, bei net du festivalio žiūrovams jau pažįstamo Wimo Wenderso dokumentinius filmus „Kultūros katedros“ ir „Žemės druska“. O dviejose „Scanoramos“ retrospektyvose galėsite iš arčiau susipažinti su režisieriais Theodoru Angelopoulu ir Joanna Hogg, kuri bus ir viena iš festivalio viešnių. Ji ne tik pristatys savo filmus, bet ir dalyvaus pirmą kartą Lietuvoje rengiamame „Directors Talk“ renginyje, vyksiančiame lapkričio 13 dieną. Jame ji papasakos apie savo kūrybinį kelią bei patars, kaip pradedantiesiems kino kūrėjams žengti pirmuosius žingsnius.

Festivalio „Scanorama“ 2014 spaudos konferencija  Marinos Juralevičiūtės nuotrauka
Festivalio „Scanorama“ 2014 spaudos konferencija
Marinos Juralevičiūtės nuotrauka

Šiais metais „Lietuvos kino premjeros“ programoje bus pristatomi trys filmai: „Avinėlio vartai“, „Lida, Vanda, Liusia“ ir „Meistras ir Tatjana“. Pastarajame galėsite išvysti, kaip režisierė Giedrė Žickytė teigia, fotografijos genijaus Vito Luckaus gyvenimo istoriją. Į šio filmo premjerą iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvyks ir Luckaus buvusi žmona Tatjana Luckienė-Aldag, kuri filme atvirai prabyla apie judviejų meilę.

Prekyba bilietais į festivalio filmus prasidės jau šiandien, spalio 29 dieną. Žiūrovų taip pat lauks akcijos, kurių metu Kaune ir Vilniuje esančiuose „Forum cinemas“ kino teatruose dešimties bilietų abonementą galės įsigyti už devyniasdešimt litų. O lapkričio 4 dieną Vilniuje bei 13 dieną Kaune įvyks pavienių bilietų akcija, kurios metu vienas bilietas kainuos 13 litų.

„Scanorama“ vyks lapkričio 6-23 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Akimirkos iš spaudos konferencijos

Komentarai