fbpx
Kinomaistas.lt archyvas, Lietuva (Kinomaistas.lt)

Skelbiami Jaunojo kino kritiko konkurso laimėtojai

Pakvietęs moksleivius išbandyti Kino kritiko plunksnos ir sulaukęs arti šimto filmų recenzijų, šiandien Lietuvos kino centras skelbia Jaunojo kino kritiko konkurso laimėtojus.

„Sveikinu konkurso laimėtojus ir dėkoju visiems jame dalyvavusiems moksleiviams, taip pat juos dalyvauti paskatinusiems mokytojams. Džiaugiuosi konkurso dalyvių gausa – išties, jaunimas domisi kinu ir renkasi žiūrėti ne tik Holivudo, bet ir Europos kūrėjų filmus, lietuvišką kino klasiką. Kitąmet šį projektą tęsime ir tikiuosi, jog recenzijų sulauksime dvigubai daugiau“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

14-15 metų amžiaus kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Gintarė Štuikytė iš Vilniaus M. Mažvydo progimnazijos už filmo „Prie jūros“ recenziją. Antrąją vietą užėmė Emilija Jovaišaitė iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos, parašiusi recenziją filmui „Didis grožis“. Trečioji vieta atiteko Salvijai Stončiūtei iš Klaipėdos Vydūno gimnazijos už filmo „Pusryčiai pas Tifani“ recenziją.

16-18 metų amžiaus kategorijoje varžėsi trijų vaikinų darbai. Pirmąją vietą laimėjo Augustas Kalinauskas iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos, parašęs recenziją filmui „Šventieji motorai“. Antrąją vietą užėmė Eivinas Butkus iš Vilniaus licėjaus ir jo recenzija filmui „Po tamsos – šviesa“. Trečioji vieta atiteko Aidui Ivanauskui iš Kauno S. Daukanto vidurinės mokyklos už filmo „Gražuolė“ recenziją.

Geriausios recenzijos skelbiamos LKC interneto svetainėje ir bus publikuotos kultūros savaitraštyje „Literatūra ir menas“. Bus apdovanoti ir geriausių recenzijų autorių bendraklasiai – jiems bus surengta speciali filmo peržiūra ir susitikimas su režisieriumi.

Filmo recenzija – specifinis žanras. Jos autorius išsako savo asmeninę nuomonę ir vertinimus, tačiau taip pat pateikia ir objektyvią filmo analizę. Svarbiausia suteikti skaitytojui pakankamai informacijos apie filmą, kad jis pats galėtų nuspręsti, ar nori tą filmą pažiūrėti.

Konkurso dalyvių recenzijas vertino trijų profesionalių kino kritikų komisija. Pasak šios komisijos narės Neringos Kažukauskaitės, nudžiugino jaunų žmonių sugebėjimas pastebėti ir analizuoti tik kinui būdingas kūrybinės raiškos priemones, taip pat pastebėtas rašiniuose domėjimasis kino istorija ir šiandieninio kino platesniu kontekstu.

Nors daugiausia konkurso dalyvių iš didžiųjų Lietuvos miestų, tačiau taip pat aktyviai konkurse dalyvavimo ir moksleiviai iš mažesnių miestų ir rajonų: Marijampolės, Ukmergės, Švenčionių, Skuodo, Plungės, Palangos, Šilutės, Tauragės, Šilalės, Pakruojo.

Moksleiviai rašė recenzijas ir apie senus, ir apie naujus lietuviškus filmus: „Ekskursantė“, „Laiškai Sofijai“, „Dievų miškas“, „Balkonas“, „Gražuolė“, „Skrydis per Atlantą“, „Maža išpažintis“, „Vaikai iš Amerikos viešbučio“, „Riešutų duona“, „Niekas nenorėjo mirti“, „Neatmenu tavo veido“, „Vasara baigiasi rudenį“. Taip pat sulaukta recenzijų apie Europos kūrėjų filmus („Didi grožis“, „Neliečiamieji“, „Šventieji motorai“ ir Holivudo filmus („Avinėlių tylėjimas“, „Gravitacija“, „Mergina su drakono tatuiruote“).

Jaunojo kino kritiko konkurso tikslas – skatinti moksleivius žiūrėti filmus, juos analizuoti ir vertinti, lavinti jų vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualią ir kritišką būsimąją kino žiūrovų auditoriją.

„Norime, kad jaunoji kino žiūrovų karta augtų suprasdama kiną, kad ji sugebėtų pamatyti daugiau nei tai, kas ekrane, kad ji mąstytų ir vertintų tai, kas slypi giliau, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas. – Kritikuoti reiškia suprasti, mokėti vertinti argumentuotai. To pirmiausia ir siekėme kviesdami moksleivius trumpam tapti kino kritikais“.

Jaunojo kino kritiko konkurso organizatorius – Lietuvos kino centras. Projekto partneriai – kino centras „Skalvija“ ir kultūros savaitraštis „Literatūra ir menas“. Projekto pagrindiniai informaciniai rėmėjai – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija ir LRT.lt, informaciniai rėmėjai: Alfa.lt, Laikas.lt, Kinfo.lt.

Komentarai