fbpx
Kinomaistas.lt archyvas, Lietuva (Kinomaistas.lt)

ŠMC kino salėje – neįprastas žvilgnis į holokausto temą Cate Shortland dramoje „Lorė“

Nuo sausio 3 d. Šiuolaikinio meno centro kino salė kviečia žiūrėti populiarumo sulaukusį australų režisierės Cate‘ės Shortland vaidybinį filmą „Lorė“ – neįprastu kampu pateiktą kino pasakojimą holokausto tema, paremtą tikrais įvykiais.

 Šioje lyriškoje, jautrioje dramoje pasakojama istorija iš nacistinės šeimos vaikų perspektyvos.  Kai 1945-aisiais, baigiantis karui, keturiolikmetės Lorės tėvai paimami į nelaisvę, ji lieka atsakinga už keturis jaunesniuosius brolius ir seseris. Jie išsiruošia į kelionę per nusiaubtą šalį, tikėdamiesi pasiekti savo močiutę, gyvenančią už 900 km į šiaurę. Kelionėje Lorę sukrečia prieštaringi jausmai – jai tenka pasitikėti žydų jaunuoliu, žmogumi, kurį visada turėjo laikyti savo priešu…

 Antrasis australų režisierės Cate Shortland pilnametražis vaidybinis filmas jau pelnė žiūrovų simpatijų prizą Lokarno kino festivalyje Šveicarijoje, Tarptautiniame Tromso kino festivalyje (Norvegija) jam buvo įteiktas „Auroros“ apdovanojimas už geriausią filmą, o pagrindinio vaidmens atlikėja Saskia Rosendahl už savo debiutinį vaidmenį buvo įvertinta „Kylančios žvaigždės“ apdovanojimu Berlyno kino festivalyje.

 Filmas „Lorė“ bus rodomas ŠMC kino salėje visą sausio mėnesį. Daugiau informacijos apie filmą rasite čia.

Komentarai