fbpx
Filmai online, Lietuviški filmai, Naujienos

Tarptautinį pripažinimą pelnęs A.Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ – jau internete

Kadras iš filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“
„Kino komunikacija“

Kokybiško lietuviško kino pasiilgusių žiūrovų laukia džiugios naujienos. Tarptautinį pripažinimą ir publikos simpatijas pelniusį naujausią Arūno Matelio filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ jau galima žiūrėti internete.

Dokumentinis pasakojimas, praveriantis duris į prestižinių lenktynių „Giro d’Italia“ užkulisius, nuo šiol prieinamas adresu www.nuostabiejiluzeriai.lt.

„Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ leidžia pažvelgti į niekur nematytus prestižinių lenktynių „Giro d’Italia“ užkulisius – po 40 metų pertraukos kino kūrėjai gavo leidimą stebėti varžybas „iš vidaus“. „Giro d’Italia“ etapai užima beveik 4 tūkst. kilometrų – tokį atstumą per tris savaites įveikia nepriekaištingą valią ir fizinę formą demonstruojantys sportininkai. Filmas atskleidžia tai, ko neįmanoma išvysti sekant lenktynes per televiziją.

Filme „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ dėmesys nukreipiamas į nematomus varžybų herojus – „gregorius“. Jie – profesionalūs dviratininkai, aukojantys asmeninį rezultatą dėl komandos lyderio sėkmės. Kaip ir visi geriausi dokumentiniai filmai apie sportą, „Nuostabieji lūzeriai“ atskleidžia kur kas daugiau nei šios sporto šakos subtilybes. Filmas skirtas ne tik dviračių mėgėjams. Jame kalbama apie universalias žmogiškas tiesas ir vertybes, tokias kaip pasiaukojimas, garbė, lojalumas, bendruomeniškumo dvasia.

„Nuostabiųjų lūzerių“ pasaulinė premjera įvyko Varšuvos kino festivalyje, kuriame filmas pripažintas geriausiu dokumentiniu darbu, vėliau rodytas „Listapad“ festivalyje Minske, kur pelnė žiūroviškiausio ir geriausio dokumentinio filmo apdovanojimus. Triesto kino festivalyje Italijoje „Nuostabieji lūzeriai“ taip pat pripažinti geriausiu dokumentiniu filmu, įtraukti į Dublino tarptautinio kino festivali ADIFF konkursinę programą. Filmas parodytas ir tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Zagreb Dox“, kuriame buvo atrinktas į programą kartu su Sandanso, Venecijos, Berlyno festivalio prizininkais ir laimėtojais.

Komentarai