fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas, Svarbiausios (Kinomaistas.lt)

The Two Faces of January, 2014

the-two-faces-of-january-

„The Two Faces of January“  – tai režisūrinis Hossein Amini debiutas. Iki tol jis sėkmingai rašė scenarijus tokiems filmams kaip kad  „The Wings of the Dove“  (1997),  „Drive“  (2011),  „47 Ronin“  (2013).

Nereikia ir minėti, jog savo debiutui Amini pats parašė ir scenarijų, paremtą 1964 metais išpublikuota to pačio pavadinimo Patricios Highsmith novele. Ta pati autorė parašė ir knygą „The Talented Mr. Ripley“, pagal kurią pastatytas visiems žinomas Anthony Minghella filmas.

„The Two Faces of January“  istorija mus nukelia į 1962-uosius, kuomet turtingi amerikiečiai Chesteris MacFarlandas ir jo žmona Colette apsilanko Graikijoje. Atėnų Akropolyje jie susipažįsta su  Rydaliu, jaunu graikiškai kalbančiu amerikiečiu, kuris ten dirba gidu ir tuo pačiu apsukinėja turistus. MacFarlandai pakviečia Rydalį vakarienės, kurios metu  Chesteris liepia Rydaliui padėti pašalinti nejudantį žmogų, kuris, kaip teigė vyras, jį atakavo. .. Pamažu Rydalis įsipainoja į Chesterio tamsius žaidimus ir Colettės grožio kerus.

„The Two Faces of January“ siužetas kažkuo primena „The Talented Mr. Ripley“. Jei dar ir Hossein Amini sugebės gerai suvaldyti režisieriaus pultą, turėtų laukti išties neblogas derinys.

Režisierius: Hossein Amini

Filme vaidina – Viggo Mortensen, Kirsten Dunst, Oscar Isaac ir kt.

Pasaulinė premjera – 2014 metų balandžio 2 d.

Premjera Lietuvoje –

Žanras – trileris

Komentarai