
Festivalio „Tindirindis“ archyvas
11-asis Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ šiemet prasideda spalio 31 d., ketvirtadienį, Kauno mieste, „Romuvos“ kino teatre. Tradiciškai festivalyje bus parodyti geriausi nekomercinės animacijos kūriniai iš viso pasaulio, atskleidžiant įvairių stilių bei mokyklų atstovų darbus bei atkreipiant dėmesį į animaciją, kuri ne tik skatina kūrybiškumą, bet ir kalba apie rimtus dalykus bei nagrinėja gilias problemas.
Vienintelis Lietuvoje animacinių filmų festivalis ne tik rodo geriausius meninės animacijos filmus, kurie apdovanoti pagrindiniais prizais didžiausiuose pasaulio festivaliuose, bet stengiasi supažindinti su šio meno subtilybėmis.
Parodomos retrospektyvinės programos, kurių metu žiūrovai susitinka su autoriais, taip pat organizuojamos kūrybinės dirbtuvės Vilniuje su animacinių filmų profesionalais. Šiemet kūrybines dirbtuves Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje praves Violeta Kolesnikova (animatorė, VGIK ir SHAR aukštųjų mokyklų dėstytoja). Taip pat „Pasakoje“ bus organizuotos ir specialios kūrybinės dirbtuvės vaikams – pasakoja festivalio organizatorius Valentas Aškinis.
Kaune bus parodytos aštuonios konkursinės „Tindirindis 2013“ animacinių filmų programos, skirtos patiems mažiausiems žiūrovams, paaugliams ir suaugusiems; visiems mėgstantiems juokus, nebijantiems siaubų ar tiesiog išsiilgusiems gyvenimiškų istorijų. Festivalį pradės lietuvių kurti animaciniai filmai, tarp kurių – debiutiniai profesionalių kūrėjų ir studentų darbai.
Profesionalų programoje pristatomi Nijolės Valadkevičiūtės filmas „Antrą ašį (kryptį)“ bei Redos (Bartkutės) Tomingo filmas „Kaltė“, debiutavęs 2013 m. „Kino pavasaryje“. Kauniečiams ypač įdomus turėtų pasirodyti Kauno kino studijos darbas „Kaip kauniečiai kiną kūrė“, pasakojantis Lietuvos tarpukario kino istoriją. Programą papildys edukacinis filmukas „Mūsų senis besmegenis“ (rež. A. Skučas), meilės geometrijos pamokas Skirmantos Jakaitės ir Solveigos Masteikaitės „Neeuklidinėje geometrijoje“, Meinardo Valkevičiaus „Byla“ bei keletas muzikinių vaizdo klipų: „Houly Pouly“ (rež. U. Budinaitė), (muz. Markas Palubenka) ir „Mano širdis“ (rež. V. Malčius), (muz. „Betoniniai triušiai“). Studentų programoje demonstruojami originalūs Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos ir Šiaulių universiteto studentų darbai: B. Gaidamovič ir K. Pečiulevičiaus „Mergaitė su degtukais“, N. Kanišausko „Graži diena“, M. Levickaitės „Bilietas į dangų“, U. Šarkanaitės „Berniukas iš jūros dugno, kuris išgąsdino žmones“, Ž. Česnauskio „Emigranto skrydis“.
Jauniausių festivalio žiūrovų laukia net trys vaikams skirtos programos. „Pasaulio pažinime“ bus parodyti akiratį plečiantys filmai – kaip bespalvis ir nuobodus berniuko pasaulis netikėtai tampa spalvingu filme „Sebastijanas“ (rež. Vlad Marsavin), kaip višta įgyvendina savo svajonę skraidyti filme „Migruojanti paukštė“ (rež. Vera Miakiševa), kaip žiema originaliai atvyksta mezginio vijomis filme „Žiema atėjo“ (rež. Vassiliy Shlychkov) bei kitos nuotaikingos istorijas. Kitoje vaikiškų filmų programoje – „Pasakų pasaulis“ – pristatomos nuostabios įvairių pasaulio šalių pasakų ekranizacijos ir interpretacijos. Patiems mažiausiems skirtoje programoje „Istorijos mažyliams“ – išvysite filmą „Alfredas ir Ana“ (rež. Juan Manuel Suárez García), paskojantį apie aistringą smuikininką, kompozitorių ir muzikos mokytoją, praradusį savo mokinius, o su jais – ir entuziazmą. Taip pat spalvingą lenkų filmą „Zuikis Tauškutis ir draugai“ (rež. Krzysztof Brzozowski, Jacek Łechtański) ir daugelį kitų. Trečiojoje vaikams skirtoje.

Vyresnių lankytojų laukia studentų darbus pristatančios programos „Gyvenimo metamorfozės“, „Suaugusiųjų žaidimai“ bei „Siaubai ir sapnai“, taip pat – komiška programa „Juoko vitaminai“.
Festivalis „Tindirindis“ Kaune vyks „Romuvos“ kino teatre, spalio 31 – lapkričio 3 dienomis, vėliau persikels į kitus Lietuvos miestus.
Daugiau informacijos: www.ktromuva.lt