fbpx
Geri filmai, Naujienos, Siaubo filmai, Topai

Top 6. Filmai šiandienos baimių diversijai

Man, kaip ir dažnam kino mėgėjui, turint laisvo laiko patinka pažiūrėti siaubo filmus ir trilerius. Mažai yra geresnių žiūrėjimo dalykų nei gerai kino kalboje išreikšta įtampa. Žinoma, šiandien žvelgiant į plintančią paniką dėl COVID-19, tualetinio popieriaus ir kitų gyvenimo aspektų, turbūt rekomenduoti baisius filmus nėra protinga. Bet iš kitos pusės, kodėl gi ne? Gal nukreipus baimingą žvilgsnį nuo realybės į fikciją bus galima blaiviau žvelgti ir į realybę bei dėl jos taip nepanikuoti. Tad štai 6 filmai (be eiliškumo) populiariausioje Netflix platformoje, skirti pasibaiminti apie fikcinius dalykus. Kodėl 6, paklausite? O todėl, kad 666.

1. Cargo (2017)

Martinas Freemanas vėl vaidina Bilbo Bagginsą, tik šįkart postapokaliptinėje aplinkoje. Na gerai, gal ne Bilbo Bagginsą, bet kažkas vis tiek yra gabenama. „Cargo“ yra istorija apie tėvą, kuris, didžiulės pandemijos akivaizdoje apsikrečia virusu ir, suvokdamas, jog tuoj taps nemąstančiu ir smurtaujančiu gyviu, ieško naujų namų savo kūdikiui, tuo pačiu bandydamas atsispirti naujai viduje gimusiems zombiškiems polinkiams. Gana emocionalus (ypač zombių žanrui) pasakojimas su puikiu Freemano pasirodymu.

Žiūrėti per NETFLIX 

2. Ravenous (Les Affamés) (2017)

 

Taip, dar vienas zombių filmas. Na, bet bent jau esant laisvam laikui galima pasižiūrėti geresnius zombių žanro filmus, kurie buvo užgožti paskutiniais metais reklamuojamo mėšlo. Na ir galų gale, virusai… Kanadiečių filmas prancūzų kalba apie mažą miestelį Kvebeke, kuriame pradeda rastis į zombius panašūs gyviai. Tai taip pat yra filmas su savita atmosfera, kurioje daugiau dėmesio skiriama tylai ir vaizdui, o ne bombastikai ir sprogimams, prie kurių jau esame įpratę ir kurie neretai jau yra atsibodę iki gyvo kaulo.

Žiūrėti per NETFLIX 

3. Creep (2014)

 

Ką darytumėte, jei pasijustumėte esantys užstrigę visai dienai (arba savaitei) kartu su tikrų tikriausiu krypu? Šis filmas gali padėti pagyvinti vaizduotę atsakant į klausimą. „Creep“ yra indie filmas, besiremiantis „rastos medžiagos“ (found footage) žanro stilistika apie nelaimėlį Aaroną, kuris beieškodamas darbo atsiranda pas Josefą, kuris pasirodo besąs labai… savotiškas žmogus. Toliau paliksiu patiems įvertinti, bet nepatogių momentų tikrai turėtų būti.

Žiūrėti per NETFLIX

4. Under the Shadow (2016)

 

Iranietiškas psichologinis trileris. Turbūt nesitikėjote. Labiau orientuotas į vaiduoklių ir apskritai neaiškaus „senobiško“ blogio filmų žanrą, „Under the Shadow“ pasakoja apie 9 deš. Teherane, krečiamame Miestų karo ir kitų porevoliucinių „smagybių“ gyvenančią studentę Shideh, kurią kartu su jos dukra Dorsa pradeda persekioti blogasis džinas. „Tūkstantis ir viena naktis“ su šiuolaikiniu siaubu izoliuotoje aplinkoje? Bring it on! Daugiau nei tik dar vienas siaubo filmas.

Žiūrėti per NETFLIX 

5. Christine (1983)

https://www.youtube.com/watch?v=9aU5l2e9YlQ

 

Tiems, kas nemėgsta savo siaubo filmų pernelyg rimtų ir mėgsta campy kiną, turėtų pažiūrėti siaubo klasiko Johno Carpenterio „Christine“. Filmas, paremtas Stepheno Kingo knyga, prasideda gana paprastai. Jis pasakoja apie Arnoldą, kuris nusiperka seną automobilį „Plymouth Fury“. Viskas kaip ir gerai, vintažinis automobilis, vaikinui smagu, merginoms irgi. Iki kol paaiškėja, kad šis automobilis yra kraujo ištroškęs serijinis žudikas. Daugiau pasakoti, manau, kad neverta. Užmiršta klasika su puikiu paties Carpenterio kurtu garso takeliu ir senais gerais praktiniais efektais (kodėl niekas nebando prikelti praktinių efektų?).

Žiūrėti per NETFLIX 

6. The Shining (1980)

 

Kadangi jau šiomis dienomis kalbame apie karantiną ir izoliaciją, negalime nepaminėti turbūt geriausio visų laikų siaubo filmo, ir visai nesvarbu ką apie tai galvoja Stephenas Kingas. Ypač kai jį šiomis dienomis žiūrovams siūlo ir Netflix platforma. Tai puiki proga tiems, kas dar nematė „The Shining“ ištaisyti savo klaidą ir jį pamatyti. O tiems, kas matė – gera galimybė pasižiūrėti šį šedevrą dar kartą. Nors filmui jau 40 metų, atmosfera, muzika, nuotaika ir S. Kubricko naratyvinė ir estetinė vizija yra iki šiol paveikios. Pridėkime visiškai savo psichozei pasidavusį Jacką Nicholsoną ir turime išties stebuklingą derinį. Viena šio filmo scenų yra tokia šiurpi, jog iki šiol tebepersekioja košmaruose daugybę žmonių. Na, ir galiausiai, filmas gali būti naudingas tampant pakantesniems, kuomet kartu su namiškiais leidžiate 24 valandas 7 dienas per savaitę.

Žiūrėti per NETFLIX

Komentarai