fbpx
Geri filmai, Topai

Top 7. Murkliai

Kadras iš filmo „Alisa stebuklų šalyje“ Šaltinis - comicvine.com
Kadras iš filmo „Alisa stebuklų šalyje“ Šaltinis - comicvine.com
Kadras iš filmo „Alisa stebuklų šalyje“
Šaltinis – comicvine.com

Minkšti, dažniausiai suglebę, užsimiegoję arba vis dar miegantys. Juodi, balti, rudi ir vėliau – maišyti. Šlapianosiai, murkiantys tada, kai yra nelaimingi, ir tada, kai yra laimingi. Dažniausiai jie atrodo pasikėlę, nuobodžiaujantys ir smerkiantys. Taip. Čia viskas apie katinus. Negalime atsilikti nuo pasaulinės obsesijos! Tad, vietoje šilto megztinio, apsikabiname kokius tris kačiukus ir žiūrime šiuos filmus:

1. „Groja Liuvinas Deivisas“ (Inside Llewyn Davis), 2013 m., rež. Ethan Coen, Joel Coen

Šiame filme rainas, bėgioti mėgstantis katinas yra tarsi paties Liuvino atspindys. Jie abu maištautojai, nesėdintys namie ir kažko ieškantys. Taip pat jie – draugai, nors iš pradžių Liuvinas teigia, kad šis murklys – jam tik našta. Tikrai geras filmas, gražus katinas, ko daugiau norėti?

2. „Katės aristokratės“ (The Aristocats), 1970 m., rež. Wolfgang Reitherman

Galų gale parodyta tikroji kačių prigimtis – aristokratija. Tai labai murkliškas, mielas, spalvingas „Disney“ kompanijos filmas. Jei esate alergiški katėms ir aukštas natas siekiantiems balsams – tuomet šis filmas ne Jums.

3. „Katė Paryžiuje“ (A Cat In Paris), 2010 m., rež. Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol

Tenka pripažinti, kad įmantrios, nevaikiškos animacijos geriausi kūrėjai – prancūzai. Akordeono garsų muzika, trumpi, bet prasmingi dialogai – visa tai užliūliuoja, o po seanso supranti, kad kūrėjai tau pasakė daugiau nei nupiešė. Šioje animacinėje juostoje pasakojama įdomi istorija: katė, gyvenanti slaptą gyvenimą, yra vagių patarėja, o vėliau – bando padėti mažai mergaitei, patekusiai į gangsterių letenas. Pripažinkime, tik prancūzai gali taip sugalvoti, tiesa?

4. „Alisa stebuklų šalyje“ (Alice in Wonderland), 2010 m., rež. Tim Burton

Ta plati, balta šypsena. Tos didelės, bauginančios ir viliojančios akys. Nesvarbu, kurią knygos ekranizaciją bežiūrėsi, tas katinas… kelia šiurpą.

5. „Katė iš kosmoso“ (The Cat from Outer Space), 1978 m., rež. Norman Tokar

Kadangi pastaruoju metu visi esate paveikti Christophero Nolano kosminės odisėjos, laukiame naujojo „Žvaigždžių karų“ epizodo, į pakaušį po truputį alsuoja ir „Jūrų periodo parko“ dinozaurai, tad siūlome pažiūrėti ir kosminį, fantastinį filmą apie kates. Why not? Nepažadame, kad bus daug juoko, bet, jei nusiteiksite gerai, ir pasikviesite draugų kompaniją – apie ką kalbėti ir iš ko pasijuokti tikrai rasite.

6. „Katės žmonės“ (Cat People), 1982 m., rež. Paul Schrader

Nekraipykite galvos. Šis filmas nėra parodija ar pasityčiojimas. Tai įdomi, makabriška Paulo Schraderio juosta apie moteris, kuomet jos seksualiniai troškimai yra nepatenkinami, ir ji virsta juoda didele kate – leopardu. O kuri moteris nevirstų, a? Jei rimtai, tai tamsi, įtempto siužeto juosta apie žmogiškumą ir jo nebuvimą, moters troškimus, moters ir vyro santykius.

7. „Katės šešėlis“ (The Shadow of the Cat), 1961 m., rež. John Gilling

Kadras iš filmo „Katės šešėlis“  Šaltinis - blogspot.com
Kadras iš filmo „Katės šešėlis“
Šaltinis – blogspot.com

Sąrašą baigiame filmu – bomba. Ne todėl, kad jis labai geras. Todėl, kad šiame filme pagrindinį vaidmenį ir atlieka katė. Visa istorija taip pat susijusi tik su kate. Tai teisybės ieškanti katė. Graži katė. Keršijanti katė. Ar dar reikia daugiau apibūdinimų, ar greičiau užsičiaupti ir leisti žiūrėti šį filmą?

Miau. Lauksime Jūsų siūlymų kitiems septintukams el. paštu: agne@kinfo.lt

Komentarai
Mėgstu kiną, nes jis man padeda bent akimirkai susikoncentruoti, išnykti iš tikra-netikra pasaulio ir padeda atrasti atsakymus į mano klausimus. O KINFO – erdvė, kurioje galiu dalintis tais atsakymais, kuriuos randu kine. Taip pat čia galiu ir bandau tobulėti ne tik kaip „man patiko – nepatiko“ pliurpėja, bet kaip argumentais ir įmantriomis frazėmis apsikausčiusi kino kritikė. Alfredas Hitchcockas yra pasakęs, kad filmo ilgis visuomet turi būti tiesiogiai proporcingas šlapimo pūslės ištvermei, o mano tikslas – rašyti tekstus taip, kad net ir labai norintys sisioti, neišbėgtų į tualetą tol, kol nepabaigtų skaityti mano teksto.