fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Už kandeliabrų / Behind the Candelabra, 2013

Behind the Candelabra

Amerikiečių režisierius Stevenas Soderberghas šių metų Kanų kino festivalyje pristatė išties kontraversišką biografinę dramą „Už kandeliabrų“ („Behind the Candelabra“), kuri pasakoja apie žymaus homoseksualaus pianisto Liberace gyvenimą.

„Už kandeliabrų“ nuo pat jo kūrimo pradžios buvo apgaubtas skandalų debesies. Kaip teigė S.Soderbergas, Holivudo studijos atsisakė finansuoti filmo platinimą, nors jame vaidina tokios žvaigždės kaip Michaelas Douglasas ir Mattas Damonas. Atsisakymo priežastis – filmas pernelyg gėjiškas. Kitaip ir negali būti, nes „Už kandeliabrų“ pasakoja žymaus pianisto Valentino Liberace labai prabangų, bet vienišą gyvenimą. Muzikantas 1987 metais mirė nuo AIDS ir iki pat mirties intensyviai neigė esąs homoseksualus.

cn_image.size.liberace-behind-the-candelabra

„Už kandeliabrų“ sukurtas remiantis muzikanto meilužio Scottu Torsono prisiminimais. Įdomus faktas, jog M.Douglasas ir M.Damonas filme vaidina daug jaunesnius herojus. Liberace tuomet, kai jis susipažino su Scottu, buvo apie 40 metų, o pačiam Scottui – vos 18! Tad įsivaizduokite, kaip turėjo pasistengti 42 metų aktorius M.Damonas, kad atrodytų beveik 20 metų jaunesnis.

Galbūt po Kanų kino festivalio atsiras pinigų filmą platinti ir kino teatruose, nes kol kas planuojama jo premjera – gegužės 26 dieną per HBO televiziją.

 Filme vaidina: Matt Damon, Michael Douglas, Rob Lowe, Dan Aykroyd, Debbie Reynolds ir kt.

 Pasaulinė premjera – 2013 m. gegužės 26 d.

 Premjera Lietuvoje

 Žanras: biografinis, drama

Komentarai