fbpx
Naujienos

Vienas iš filmo „Nematomas frontas“ kūrėjų – dabar pats nematomo fronto karys Ukrainoje

Filmo kūrėjai su LR Prezidentu Valdu Adamkumi Filmo kūrėjų archyvas
Filmo kūrėjai su LR Prezidentu Valdu Adamkumi Filmo kūrėjų archyvas
Filmo kūrėjai su LR Prezidentu Valdu Adamkumi
Filmo kūrėjų archyvas

Kino kūrėjas, žurnalistas ir vertėjas Jonas Ohman, praėjusią vasarą kartu su bendraminčiais Vincu Sruoginiu ir Mark Johnston pristatęs didžiulio susidomėjimo sulaukusį dokumentinį filmą „Nematomas frontas“, šią savaitę iš Ukrainos grįžo į Lietuvą. Pastaruoju metu kūrėjas pats yra tapęs nematomo fronto kariu – jis aktyviai prisideda prie Ukrainos karius remiančios lietuvių organizacijos „Blue/Yellow“ veiklos. Į Lietuvą Jonas Ohman grįžo pristatyti filmo „Nematomas frontas“ DVD ir Juozo Lukšos-Daumanto knygos „Partizanai“.

Filmo DVD ir knygos pristatymas bei susitikimas su Jonu Ohman vyks kovo 12 dieną, ketvirtadienį, 16 valandą sostinės kino teatre „Pasaka“. Renginio metu bus atskleisti filmo „Nematomas frontas“ kūrimo užkulisiai ir į oficialią filmo versiją nepatekę kadrai, tarp kurių – ir Latvijos prezidento Valdžio Zatlero interviu.

Renginyje dalyvaus ir dizaineris Giedrius Paulauskas. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga kino teatre „Pasaka“ jis surengė ekspoziciją, kurioje – dizainerio atkurtas pokario Lietuvos partizanų švarkas. Kartu su juo eksponuojama ir unikali tarpukario Lietuvos karininko uniforma bei ekipuotė, kurią naudojo pokario partizanai. Renginio metu dizaineris papasakos apie lietuvių partizanų uniformas, pasidalins maždaug pusmetį kauptomis žiniomis ir atradimais.

Renginys nemokamas, į jį kviečiami visi besidomintys unikalia pokario partizanų istorija. Visi renginio dalyviai dovanų gaus po žaliąją „Nematomo fronto“ juostelę.

Filmo „Nematomas frontas“ anonsas:

Komentarai