fbpx
Festivaliai, Kreivės, Reportažai

Vilniuje atidarytas LGBT filmų festivalis „Kreivės“

Festivalio „Kreivės“ atidarymas Fotografė Kristina Sereikaitė
Festivalio „Kreivės“ atidarymas
Fotografė Kristina Sereikaitė

Daugiau nei dvidešimt filmų peržiūrų, R W. Fassbinderio filmų retrospektyva, aktualios diskusijos LGBT temomis, susitikimas su Alante Kavaite, dviejų parodų atidarymas bei kreivas vakarėlis – visą tai siūlo vakar, rugpjūčio 20 d., „Skalvijos“ kino centre atidarytas LGBT kino festivalis „Kreivės“.

„Mieli draugai, bendraminčiai ir rėmėjai, džiaugiamės galėdami jus pasveikinti atidarant antrąjį LGBT festivalį „Kreivės“. Nesame vienintelis ar pirmasis festivalis nei Lietuvoje, nei regione. Sekdami ankstesnėmis ir bendradarbiaudami su kitomis kreivomis iniciatyvomis stengiame kurti erdvę filmų peržiūroms, renginiams, o svarbiausia – bendravimui. Siekiame parodyti ir apmąstyti prasilenkiančias LGBT žmonių patirčių kreives“, – atidarymo metu kalbėjo Augustas Čičelis.

Festivalis atidarytas Elviros Lind filmu „Dainos Aleksis“ (2014 m.). Ši dokumentinė juosta pasirinkta neatsitiktinai, ji yra programos „Išgirsti“ dalis. Ši programa skirta LGBT jaunimo problematikai – paauglystės išgyvenimus, translytiškumui bei žengimui į suaugusiųjų pasaulį. Kaip teigia organizatoriai, šiemet šiai amžiaus grupei didesnis dėmesys skiriamas neatsitiktinai, nes Lietuvoje, jų manymu, paauglystė ir jos metu kylančios problemos yra nuvertinamos ir joms nėra skiriama pakankamai dėmesio.

Festivalio „Kreivės“ atidarymas Fotografė Kristina Sereikaitė
Festivalio „Kreivės“ atidarymas
Fotografė Kristina Sereikaitė

„Dainos Aleksis“ – laikui nepavaldi meilės istorija apie du paauglius ir jų sunkumus ieškant meilės ir savo tapatybės suaugusiųjų pasaulyje. 18-metis Rajanas yra talentingas muzikantas. Prieš ketverius metus jis pradėjo sunkią transformaciją iš merginos į vaikiną. Dabar Rajanas myli gražią ir paslaptingą Aleksis. Bet jos tėvų priešiškumas verčia Aleksis priimti širdį veriantį sprendimą – rinktis tarp savo šeimos ir vyro, kurį myli.

Penktadienį, rugpjūčio 21 d., po šio filmo peržiūros vyks diskusija „Sveiki atvykę į TRANS* Lietuvą“. Bus kalbama apie Lietuvoje esančias su translytiškumu susijusias problemas. Diskusijoje dalyvaus TRANS* bendruomenės nariai Ženia ir Oskaras. Taip pat bus galimybė pasikalbėti su šiuo metu San Franciske (JAV) gyvenančiu Viliumi, kuris teigia, jog „Įmanoma viskas!“. Diskusiją moderuos Nacionalinės LGBT* teisių asociacijos LGL žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas V. Raskevičius.

Siūlome pro akis nepraleisti „KINFO“ parengto interviu su festivalio organizatoriais Augustu Čičeliu ir Laura Varžgalyte.

Interviu galite paskaityti čia.

Festivalis „Kreivės“ Vilniuje, „Skalvijos“ kino centre, rugpjūčio 20-27 d., Kaune rugpjūčio 28-29 d., Šiauliuose rugpjūčio 30 d. ir Klaipėdoje rugsėjo 4-5 d. Bilietų kainos – nuo 1 cento.

Akimirkos iš festivalio atidarymo

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.