fbpx
Reportažai, Scanorama

Vilniuje sudėti finaliniai „Scanoramos“ akcentai

Festivalio „Scanorama“ 2013 uždarymo akimirkos Lauros Urbonavičiūtės nuotrauka
Festivalio „Scanorama“ 2013 uždarymo akimirka
Lauros Urbonavičiūtės nuotrauka

„Labą gražų vakarą visiems! Vienuoliktoji „Scanorama“ atsisveikina su Vilniumi ir tęsia savo kelionę Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose!“, – pasisveikino su visais susirinkusiais festivalio direktorė Gražina Arlickaitė uždarymo vakaro metu „Forum Cinemas Vingis“ kino salėje.

Jo metu buvo paskelbti konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ laimėtojai, o prizus jiems įteikė žiuri komisijos „mohikanai“ – garsus lenkų režisierius Krzysztofas Zanussi ir Vokietijos filmų prodiuserė Dagmara Jacobsen.

Pagrindinį 30 000 litų „Vilniaus kino Klasterio“ paslaugoms skirtą prizą laimėjo jauna estų režisierė Marios Reinup  už trumpametražį filmą „Mai“. Aidas Akcijonaitis ne tik įteikė paslaugų čekį, bet ir šalmą, kadangi „Vilniaus kino klasterio“ statomas paviljonas turėtų būti baigtas kovo 1 d.

Geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu buvo išrinktas Lino Mikutos filmas „Pietūs Lipovkėje“. Jam buvo įteiktas kompanijos TEO specialusis 10 000 litų prizas kitam kino projektui.

Dar du filmai nusipelnė specialaus žiūri paminėjimo, tai latvių režisieriaus Edmundso Jansonso animacinis filmas Choro gastrolės“ ir lietuvių režisierės Austėjos Urbaitės filmas „Etiudas“.

Uždarymo vakarui buvo pasirinktas norvegų režisierių Joachimo Rønningo ir Espeno Sandbergo  filmas „Kon-Tiki“. Filmas atpasakoja tikrą ekspediciją plaustu iš Pietų Amerikos į Polineziją. Tai vizualiai gražus ir įkvepiantis žygiams filmas.

Komentarai