fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Žmogus iš plieno / Man of Steel, 2013

Man of Steel

Šį kartą naują pasakojimą apie Supermeną ėmėsi režisuoti Zackas Snyderis, mums dar pažįstamas kaip filmų „300“ (2006) ir „Stebėtojų lyga“ („Watchmen“, 2009) kūrėjas. „Žmogus iš plieno“ pasakoja apie herojaus vaikystę – kaip jis atsirado Kentų šeimoje, ir kaip jo nauji tėvai stengėsi vaiką išugdyti nepaprastam gyvenimui.

Į Žemę Klarkas atsidūrė, kuomet jo tėvai Kriptono planetoje nusprendžia išgelbėti sūnų nuo mirties liepsnose skęstančiame chaose ir išsiunčia sūnų į kosmosą. Taip berniukas netikėtai nusileidžia Žemėje, kur jį suranda Kentų šeima.  Tačiau  Klarkas nėra paprastas vaikas, ir tai supratęs tėvas visais būdais stengiasi jį išmokyti nuslėpti šį faktą.

Įdomūs faktai apie filmą „Žmogus iš plieno“:

  • Filmą režisuoti taip pat planavo Darrenas Aronofsky, Duncanas Jonesas, Benas Affleckas, Tony Scottas, Mattas Reevesas ir Jonathanas Liebesmanas;
  • 1978 metų Supermene Jor-Elą  vaidino aktorius Marlonas Brando.  „Plieniniame žmoguje Jor-Elą vaidinantis Russellas Crowe’as, būdamas 16 metų, su savo grupe „Rus Le Roq“ sukūrė dainą pavadinimu  „I want to be like Marlon Brando“.
  • „Žmogus iš plieno“ kino teatruose pasirodys 2013 metų birželį, švenčiant 75 -ajį Supermeno gimtadienį. Pirmą kartą šis herojus pasirodė  komiksų žurnale 1938 metais.
  • „Žmogus iš plieno“ – tai pirmasis filmas apie Supermeną, kurio pavadinime šis žodis nefigūruoja (originalus angliškas pavadinimas – „Man of Steel“).
  • Tai jau 7 Supermenų šeimos filmas, jei įskaičiuosime ir 1984 metais sukurtą „Supergirl“.

Filme vaidina:  Henry Cavill, Amy Adams, Russell Crowe, Diane Lane, Kevin Costner ir kt.

Pasaulinė premjera – 2013 m. birželio 12 d.

Premjera Lietuvoje – 2013 m. birželio 28 d.

Žanras – veiksmo, nuotykių, fantastinis

Komentarai