fbpx
Kino naujienos (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Dramos „Tulpių karštinė“ kelias į ekranus truko 20 metų

Dramos „Tulpių karštinė“ kelias į ekranus truko 20 metų: filmavimui pasodintos 12 tūkst. tulpių taip ir liko nepanaudotos

Jau šį savaitgalį į kino teatrus tiesiai iš septynioliktojo amžiaus Olandijos atkeliauja kritikų išliaupsinta ir greičiausiai į ne vieną „Oskarą“ pretenduosianti istorinė drama „Tulpių karštinė“. Čia ekrane susitiks net trys „Oskarų“ laimėtojai – Judi Dench, Christophas Waltzas bei Alicia Vikander, o pagrindinis veiksmas suksis apie meilę ir verslą. Tiesa, pačios istorijos kelias į didžiuosius ekranus nebuvo labai lengvas ir truko beveik du dešimtmečius.

„Tulpių karštinė“ – tai pasakojimas, kurį sukūrė rašytoja Deborah Moggach. „The Hollywood Reporter“ tinklalapiui ji pati parašė straipsnį ir papasakojo, kad visa istorija prasidėjo nuo vieno vienintelio paveikslo.

„Tai įvyko prieš beveik dvidešimt metų, kuomet vieną dieną įsigyjau paveikslą. Seną, olandų menininko, kuriame buvo pavaizduota jauna moteris, besiruošianti išeiti į miestą. Pasikabinau jį svetainėje ir mane vis jaudino pavaizduotos moters žvilgsnis. Patiko jos aplinka, pati paveikslo idėja. Tuomet sėdau rašyti romano apie Amsterdame įsiplieskusią meilę“, – pasakoja autorė.

Istorija tarsi buvo gimusi jos galvoje, tad užrašyti ją ilgai netruko. Tai įvyko 1999 metais.

„Atidavus rankraštį į leidyklą, sulaukiau Steveno Spielbergo skambučio. Jis skambino iš savo automobilio ir pasakė, jog nusipirko teises statyti filmą. Netrukus jau skridau į Holivudą ir mano didieji nuotykiai prasidėjo“, – rašė D. Moggach.

Filmui buvo gautas 48 mln. dolerių biudžetas, o vaidmenys skirti Natalie Portman, Jude’ui Law bei Jimui Broadbentui. Režisuoti dramą turėjo Johnas Maddenas. D. Britanijoje buvo pasodinta 12 tūkstančių tulpių filmavimams. Likus kelioms dienoms iki darbų pradžios, D. Britanijoje pasikeitė įstatymai ir dėl finansavimo netekties filmavimai taip ir neprasidėjo.

Tada daugelį metų buvo planuojama juostą kurti kitoje šalyje, tačiau planai nebuvo įgyvendinti. Vėliau romaną perskaitė režisierius Justinas Chadwickas ir, pasikvietės minėtuosius „Oskarų“ laimėtojus įgyvendino rašytojos svajonę – leido jai išvysti savo kurtą „paveikslą“ kino ekrane. Gerokai labiau subrandintą, ištobulintą iki smulkmenų.

Dramoje „Tulpių karštinė“ bus pasakojama nuostabi intriguojanti istorija apie seną kaip pasaulis žmonių godumą, nepamatuotas viltis ir didžiulę meilę, o veiksmas nukels į XVII amžiaus Amsterdamą.

A. Vikander teko jaunos našlaitės Sofijos vaidmuo. Mergina, globojama vienuolyno vyresniosios, prievarta ištekinama už vieno turtingiausių miesto pirklių, kuriam turtus padėjo susikrauti

Amsterdamą apėmusi tulpių karštinė. Už vieną retos rūšies tulpės svogūnėlį karštinės piko metais (1637 m.) buvo mokamos sumos, dešimt kartų viršijančios metines nagingo amatininko pajamas.

Besididžiuodamas jauna gražia žmona, pirklys užsako nutapyti jos portretą. Tarp neturtingo, bet

talentingo dailininko Jano (akt. D. DeHaanas) ir jaunosios Sofijos netrukus įsiplieskia meilė.

Suvokęs, kad prieš pinigus galima kariauti tik dar didesniais pinigais, Janas nutaria pats įsibrauti į itin pelningą tulpių rinką. Jis surenka visus turimus pinigus ir žengia lemtingą žingsnį, palaikomą tik vilties, jog pavyks nugriebti gėlės svogūnėlį, sukrausiantį turtus ir padovanosiantį laisvę.

Filme pamatysime ir daugiau puikiai pažįstamų veidų: istoriją pasakos Cara Delevigne, Zachas Galifianakis, neseniai Lietuvoje filmavęsis „Traukinių žymėjime“ išgarsėjęs Kevinas McKiddas ir net buvusi princo Harry mylimoji Cressida Bonas.

Intrigų, neišmatuojamos meilės bei įspūdingų kostiumų kupina romantinė drama „Tulpių karštinė“ į Lietuvos didžiuosius ekranus atkeliaus jau rugsėjo 8 dieną.

Komentarai