fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kino naujienos (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Aktorius Romainas Duris: „Nenoriu būti vargšeliu prancūzu Holivude“

Romainas Duris

Lietuvos kino teatrus pagaliau pasiekė naujasis, svajingas ir fantastiškas Michelio Gondry filmas „Gėlėti sapnai“ (angl. „Mood Indigo“, pranc. „L’écume des jours“). Pagrindinius vaidmenis juostoje atliko ryškiausios Prancūzijos kino žvaigždės – neprilygstamoji Audrey Tautou ir vyriškas bei žavingas Romainas Duris. Abiejų jų veidus jau žino visas pasaulis, tačiau prancūzai į daugelio svajone laikomą Holivudą nesiveržia.

Elegantiškas ir patrauklus 39-erių aktorius R.Duris – ryškus pavyzdys aktorių, kurie pateko į kino industriją atsitiktinai ir sulaukė šlovės patys to nenorėdami. Pirmąsyk vaidmuo jam buvo pasiūlytas tuomet, kai jį, stovintį prie vidurinės mokyklos Paryžiuje, pastebėjo vieno filmo aktorių atrankos vadovas. Per savo aktoriaus karjerą vaidinęs banditą, homoseksualą, studentą ir daugybę kitų personažų, filme „Gėlėti sapnai“ R.Duris atskleidžia savo vyrišką ir jautrią pusę, o jų duetas su A.Tautou akimirksniu prikaustys žiūrovų žvilgsnius.

Duodamas interviu „The Guardian“ pirmąsyk kine 1994-aisiais vaidinęs R.Duris prisipažino, kad jam prireikė laiko priprasti prie kino žvaigždės statuso. „Iš pradžių buvau šokiruotas. Mokykloje buvau pratęs būti klounu, mėgau linksminti žmones, nesvarbu ar klasėje, ar metro. Staiga tapau žinomas ir privalėjau apgalvoti kiekvieną žingsnį, deramai elgtis ir man tai nepatiko. Dauguma žmonių galvoja, kad esu malonus, tačiau tai įpareigoja – tokiu atveju niekada negali būti prastos nuotaikos, nes visi tai priima asmeniškai. Blogiausia, kai noriu paatostogauti su šeima ir pabūti niekieno netrukdomas. Nekenčiu tokios šlovės, bet išmokau su ja gyventi“, – atvirai kalbėjo prancūzas.

R.Duris, nepaisant susidomėjimo juo Holivude, teigė, kad ten darbuotis jis neskuba. „Nuolat gaunu įvairių scenarijų, bet nieko pakankamai įdomaus. Dažniausiai man siūlomi antraplaniai vaidmenys arba tokios rolės, kurios panašios į herojus, kuriuos jau esu suvaidinęs. Jei keliaučiau dirbti Holivude, nenorėčiau būti ten vargšeliu prancūzu. Noriu kurti, noriu įkūnyti tikrą, svarbų ir įdomų herojų“, – teigė aktorius. Anot R.Duris, labiausiai jis norėtų pamėginti darbuotis tokių režisierių kaip broliai Coenai, Woody Allenas ar Quentinas Tarantino filmuose.

Meistrišką ir itin charizmatišką R.Duris drauge su Prancūzijos kino perlu vadinama A.Tautou naujajame filme „Gėlėti sapnai“ žiūrovai jau gali išvysti Lietuvos kino teatruose.

Acmefilm.lt informacija

Komentarai