fbpx
Kino naujienos (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Frederico Beigbederio debiute – meilės supratimo pamokos

„Uodas gyvena dieną, rožė — tris. Katinas gyvena trylika metų, meilė trunka trejus metus… Iš pradžių metai aistros, tada metai švelnumo ir galų gale metai nuobodulio“, – šie žodžiai pažįstami kone kiekvienam, skaičiusiam ar girdėjusiam apie prancūzų rašytojo Frederico Beigbederio romaną „Meilė trunka trejus metus“. Jau nuo kovo 30-osios Lietuvos žiūrovai šalies kino teatruose galės išvysti jautrią, širdį virpinančią ir juokinančią istoriją apie mėginimus pajusti meilę ir apskaičiuoti jos trukmę.

46-erių F.Beigbederis yra vienas žinomiausių šiuolaikinių prancūzų rašytojų. Jis garsus savo įžūliais, provokuojančiais tekstais ir į padorumo rėmus ne visuomet telpančiu gyvenimo būdu. 1997-aisiais prancūzo išleistas romanas „Meilė trunka trejus metus“ su meilės religijai besipriešinančiomis idėjomis netruko pasklisti po pasaulį, o knygos pavadinimas tapo pasiteisinimu visiems po trejų metų nutrūkusiems santykiams.

Dabar autorius, kuris yra prisipažinęs, kad dauguma jo romanų herojų primena jį patį, stojo už filmavimo kameros ir pristato savo naujausią darbą – romantinę komediją apie neprognozuojamą jausmą – meilę ir jausmų aritmetiką.

F.Beigbederio filmas „Meilė trunka trejus metus“ („L’amour dure trois ans“) pasakoja apie  literatūros kritiką Marką (akt. Gaspardas Proustas), kuris turi net fizinio panašumo su juostos režisieriumi. Po to, kai vyro santuoka žlunga, jis ima dairytis moters, kuriai galėtų dovanoti savo meilę. Tačiau jis neskuba, o jausmai, kaip jau jiems įprasta, užgriūna netikėtai ir ne pačiu tinkamiausiu laiku.

Frederikas Beigbederis
Frederikas Beigbederis

Per močiutės laidotuves Markas akimirksniu susižavi pusbrolio žmona Alisa (akt. Louise Bourgoin). Žavi koketė netrunka romantiškai sujaukti jaunojo rašytojo gyvenimo. O vyras nesakęs naujai mylimajai, išleidžia skandalingą knygą, pavadintą „Meilė trunka trejus metus“, kuri tampa labai populiari. Alisai atrodo, kad tai – nevykėlio rašliava, nes ji tiki amžina meile, o Markas knygos puslapiuose bando taurų jausmą sutalpinti į laiko rėmus.

 Ar išlaikys Marko ir Alisos jausmai išbandymus ir kiek laiko truks jų meilė, Lietuvos žiūrovai kinuose galės išsiaiškinti jau nuo kovo 30 dienos. Beje, F.Beigbederio „Meilė trunka trejus metus“ yra ir šiųmetinio, 17-ojo Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ uždarymo ceremonijos filmas!

Komentarai