fbpx
Naujienos

Į vieną garsiausių pasaulyje Šefildo dokumentinių filmų mugę pirmą kartą pakviestas projektas iš Lietuvos

Giedrė Žickytė Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas
Giedrė Žickytė
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

4 „Sidabrinių gervių“ statulėles praeitą savaitgalį laimėjusio filmo „Meistras ir Tatjana“ režisierė Giedrė Žickytė šią savaitę su savo filmais „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ bei „Meistras ir Tatjana“ lankėsi Krokuvos kino festivalyje, o jau rytoj išvyksta į tarptautinį Šefildo dokumentinių filmų festivalį „Sheffield Doc/Fest“, kuriame pristatys naujai kuriamo filmo „Padėkos diena” projektą.

„Šį savaitgalį Šefilde susirenka legendiniai kino režisieriai, svarbiausių televizijos kanalų atstovai ir kiti pagrindiniai kino rinkos dalyviai iš viso pasaulio. Labai džiaugiuosi, kad kartu su ko-prodiuseriu esame pakviesti pristatyti savo būsimą filmą tokiame svarbiame renginyje. Tai rodo tarptautinį projekto potencialą, atveria naujų galimybių jo sklaidai, finansavimui ir, žinoma, įkvepia tolimesniems darbams“, – įspūdžiais dalinasi režisierė.

Giedrė Žickytė „Sheffield Doc/Fest“ pristatys dokumentinę nuotykių dramą apie jūreivį Simą Kudirką – legendą JAV ir daugumai nieko nesakančią asmenybę mūsų kraštuose. Studijos „Moonmakers“ kuriamo filmo „Padėkos diena“ projektas buvo atrinktas dalyvauti renginyje „MeetMarket“.

„Tokią galimybę šiemet gavo vos 65 projektai iš 540 paraiškų iš viso pasaulio. Būsime pirmieji iš Lietuvos pakviesti dalyvauti šiame didžiuliame kino industrijos įvykyje“, – džiaugiasi G. Žickytė.

Kūrėjų Giedrės Žickytės ir Jaak Kilmi filmas „Padėkos diena“ yra pirmasis lietuviškas dokumentinio kino projektas, patekęs į Šefildo mugę „MeetMarket“ ir praėjęs griežtą pasaulinių rinkos dalyvių atranką.

„MeetMarket“ metu filmo autoriai turės unikalią galimybę susitikti su paprastai neprieinamais svarbiausių pasaulinių kanalų atstovais, pardavimo agentais, prodiuseriais iš Amerikos, Azijos, Europos. Šiame renginyje buvo pastebėti ir finansuoti tokie filmai kaip Oskarais apdovanoti „Žudymo aktas“ („The Act of Killing“), „Cukrinio žmogaus beieškant“ („Searching for Sugarman“).

„Sheffield Doc/Fest“ nuo 1994-ųjų metų yra didžiausias dokumentinių filmų festivalis Didžiojoje Britanijoje ir trečias didžiausias dokumentikos festivalis pasaulyje. Tai vieta, kur susirenka dokumentinio kino pasaulio tendencijų kūrėjai.

Projekto „Padėkos diena“ dalyvavimą „Sheffield Doc/Fest“ parėmė Lietuvos kino centras.

Komentarai