fbpx
Kinorama

Kinorama #6

 

Režisierius Werneris Herzogas

Šią savaitę spaudoje ir internete gausu įvairių interviu kino temomis (o dar ir du mūsų pačių pokalbiai). Žurnalas „Apžvalga” šnekėjosi su neseniai jubiliejų šventusia Izolda Keidošiūte, o delfi.lt galima perskaityti pokalbį su „Sidabrinės gervės” laureate, aktore Vaiva Mainelyte.

7 meno dienos, žinoma, pasirinko ne tokį akivaizdų kelią ir pašnekesiams kvietė gerokai mažiau Lietuvoje žinomas asmenybes. Pirmiausia, interviu apie lietuvių kilmės animatoriaus Vladislavo Starevičiaus darbus ir gyvenimą, o taip pat labai įdomus interviu su meksikiečių režisieriumi Carlosu Reygadasu.

Pirmojoje „Kinoramoje” nestigo atsiliepimų apie lietuvišką „Narcizą”, tačiau kaip ir gero filmo, geros recenzijos nevalia skubinti. Ramūno Čičelio parengtą naują filmo recenziją galite rasti čia.

Obuolys.lt taip pat pradžiugino straipsneliu apie filmų ekranizacijas.

Šiek tiek skaitinių anglų kalba; abu kinfo.lt pašnekovai šią savaitę minėjo Larsą von Trierą, tad ši išsami ir originali filmo „Melancholija” analizė bus, tikiuosi, ne pro šalį.

Puikus britų žurnalas „Sight & Sound” raš0 apie sekantį žingsnį filmų peržiūros technologijose – „4DX”. Judesys, kvapas, vėjas, vanduo. Tiems, kurie nekantraudami laukė kada praeis 3D filmų mada, turbūt teks giliai atsidusti.

Kinoramos pabaigai, trumpa režisieriaus Werner Herzog nuomonė apie viščiukus.

Komentarai