fbpx
Kinorama

Kinorama #54

Philipas Seymouras Hoffmanas Šaltinis - filmdoctor.co.uk
Philipas Seymouras Hoffmanas
Šaltinis – filmdoctor.co.uk

Sveiki. Dabar mūsų tonas rimtas. Nesinori tuo nei pradėti, nei baigti, bet tylėti taip pat negalime.

Sudie. Tai nėra tas žmogus, kurį pradedame vertinti tik jam išėjus. Jis nėra tas aktorius, kurį kino industrija įvertino tik jam mirus. Jis – Philipas Seymouras Hoffmanas. Kaip tik sekmadienį, kai skaitėte „Kinoramą“, mus pasiekė ši liūdna žinia. Vietoj tylos minutės siūlome perbėgti akimis per šio talentingo aktoriaus karjerą kine. Matote? Nesvarbu, ar jo personažas pagrindinis ar ne, ar jis yra vyriškas klastūnas ar drovus homoseksualas – P. S. Hoffmanas sugeba prikaustyti kiekvieno mūsų dėmesį ir jo nepamiršti net pasibaigus filmui. Toks nepamirštamas ir energingas jis buvo ir gyvenime.

P. S. Hoffmanas buvo keturis kartus nominuotas „Oskaro“ statulėlei, 2006-aisiais ją gavo už pagrindinį vaidmenį juostoje „Kapotė“ (Capote, 2005). Jei skaičiuotume smulkmeniškai, galėtume rasti daugiau nei septyniasdešimt įvairių nominacijų. Žavu, bet vis tiek… liūdna. Skaitykite. Žiūrėkite. Nepamirškite.

„Santa“. Įvyko Mariaus Ivaškevičiaus pirmojo pilnametražio filmo „Santa“ premjera. Nemažai kino kritikų bei garbintojų parašė apie jį. Vieniems įspūdį padarė elniai, kitiems – ne vaikiška, ne idiliška istorija. Dar kiti aiškiai išdėstė juostos pliusus ir minusus. Mes, kaip nacionalinio kino naujienų vėliavnešiai, siūlome nepraleisti progos pažiūrėti jautrų, gerai… gal šiek tiek su suomišku atšiaurumu, tačiau nacionalinio kino daigelį, kurį turime padėti auginti ir prižiūrėti. Gero kino!

Kadras iš filmo „Valentinas už 2rų“ „LiTl Baz Pictures“ nuotrauka
Kadras iš filmo „Valentinas už 2rų“
„LiTl Baz Pictures“ nuotrauka

Šią savaitę įvyko ir kita premjera. Kur? Ne už durų. Nors vienas žmogus liko už jų. Taip, įmantriai bandome pristatyti komedijos „Valentinas vienas“ tęsinį „Valentinas už 2rų“. Labai daug dėmesio premjeros metu, bent taip leidžia suprasti publikacijų tekstai, buvo skirta Vytauto Šapranausko atminimui, tačiau viskas tikrai nebuvo aprišta juodu kaspinu. Buvo visko daug: žymių žmonių, juoko, romantikos, šiek tiek sekso (ar jo kvapo). Paklaidžioti po premjeros akimirkas galite čia ir čia.

Ir… dar vienas, užsilikęs atgarsis apie E. Vėlyvio „Redirected / Už Lietuvą!“.

Stop kadras. Atrodo tiek nedaug, o tiek nemažai pasikeičia. Netingintys kino mėgėjai, kaip spalvinimo knygeles, spalvomis papuošė įvairių aktorių istorines nuotraukas. Gražaus žiūrėjimo. Jei jau kalbame apie fotografijas. Fotomenininkė, kinomenininkė, MENININKĖ Julja Goyd pasakoja apie naują savo gyvenimo etapą Berlyne. Beje, šiuo metu Berlyne svečiuojasi kino kadras, štai pirmieji įspūdžiai iš garsiojo, profesionalaus ir šiaip pavydžiai žavaus Berlyno kino festivalio „Berlinale“.

O štai Larso von Triero „Nimfomanės“ (Nymphomaniac, 2013) plakatas, manome, taps istorija. Jei pamenate garsųjį filmo reklaminį plakatą parodijavo lenkų kino kritikai, dabar – vengrų. O kada tai išdrįs padaryti mūsiškiai, m?

Tai, kas įvyko. Dabar trumpai, kaip per žinių pranešimus, pateiksime šios savaitės „visur viską viską“ apžvalgas.

Rotterdamo kino festivalis paskelbė nugalėtojus. Scenaristų gildija taip pat pareiškė savo nuomonę. Štai ryškiausi šių apdovanojimų momentai. Užbėgdami už akių pranešame, kad vienas iš scenaristų gildijos favoritų – filmas „Kapitonas Phillips“ (ang. Captain Phillips, 2013). Vieno iš pagrindinių vaidmenų atlikėjas – Tomas Hanksas. Ar suprantate link kur judame? Taip! Prie kito jo filmo „Išgelbėti poną Benksą“ (ang. Saving Mr. Banks, 2013).

Taip pat, jei jau siūlome, tai prašome ir paklausyti: šių nekomercinio kino perliukų nepraleiskite pro akis. Iš šio sąrašo rinkitės savo nuožiūra.

Kadras iš filmo „12 vergovės metų“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „12 vergovės metų“
„ACME Film“ archyvas

Šią savaitę mus pasiekė ir šiokios tokios kontroversiškos net ne naujienos, o keistenybės. Štai, pavyzdžiui, J. K Rowling pranešė, kad Hermiona vis dėlto turėjo „susimesti“ su Hariu Poteriu. Say what? O juostos „12 vergovės metų“ (12 Years a Slave, 2013) aktoriaus Benedicto Cumberbatcho protėviai, pasirodo, turėjo vergų. Jungtinėse Amerikos Valstijose daugelis kelia klausimą: ar jis už tai turėtų atsiprašyti?

Ši tema, kaip sakoma, parašyta moterims, bet tikriausiai ją žiūrės tik vyrai. Juokaujame. Nuotraukų nėra, o alus šaldytuve. Kai jau likome vienos, ar žinojote, kad pastaruoju metu moterys revoliucijas kelia ne tik kine, bet ir ant raudonojo kilimo?

Atsisveikindami dar turime keletą gražių, įdomių dalykėlių. Visų pirma, po šitiek metų susikaupė nemaža kolekcija filmų, kuriuos atkartojo „Simpsonų“ personažai. Tikriausiai pažiūrėjusi tai, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija nusprendė galų gale pradėti spręsti filmų indeksų problemą.

O čia tiesiog šmaikštus „Kito kampo“ film noir stiliaus pasakojimas.

Dabar tikrai viskas. Gražaus ir melodingo sekmadienio.

Komentarai