fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kino naujienos (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

N.Watts ir R.Wright herojės suvilios viena kitos sūnų

Mažiau kaip po dviejų savaičių Lietuvos kino teatrus pasieksiančio filmo „Dvi motinos“ (angl. „Two Mothers“ arba „Adore“) pavadinimas atrodo jausmingas, tačiau šie du žodžiai slepia kur kas gilesnę dramą nei iš pirmo žvilgsnio gali pamanyti žiūrovas. Dvi puikios aktorės Naomi Watts ir Robin Wright naujojoje prancūzų režisierės Anne Fontaine juostoje atskleidžia skandalingą istoriją, kurioje peržengiamas ne vienas tabu.

 N.Watts ir R.Wright vaidina geriausias drauges Lilę ir Rozą, kurios drauge užaugo. Suaugusios jos abi susilaukė sūnų ir juos užaugino rojaus kampelį primenančioje Australijoje. Nuo vaikystės berniukai taip pat geriausi draugai, o išaugę jie tampa sportiškais vaikinais, kurie traukia dailiosios lyties atstovių dėmesį ir leidžia vasarą skrosdami vandenyną banglentėmis bei kaitindamiesi saulės spinduliuose.

272132

 Jaunuoliai Ijanas ir Tomas, kuriuos įkūnijo aktoriai Xavieras Samuelis ir Jamesas Frecheville‘as, tikrai neprimena mamyčiukų, tačiau mielai leidžia laiką mamų draugijoje. Viskas pasuka netikėta linkme, kai Roza užmezga nuodėmingą romaną su Lilės sūnumi Ijanu. Apie motinos ryšius su draugu suuodęs Tomas užuot ėmęsis juos skirti nutaria griebtis netikėto keršto – jis suvilioja Lilę. Keturi žmonės, aistra, karšti žvilgsniai, kūnai ir daug meilės scenų nepaliks žiūrovų abejingų ir paliks ryškų pėdsaką kiekvieno filmo herojaus gyvenime.

 „Tai provokuojanti, sudėtinga, jausminga ir skandalinga drama“, – tokių vertinimų juostai „Dvi motinos“ negailėjo apžvalgininkai. Šis, kritikų labai prancūzišku vadinamas filmas buvo sukurtas pagal 2003-aisiais išleistą 85-erių britų autorės Doris Lessing romaną. „Filmas labai galingas ir jo pabaigoje nėra jokio atsakymo, kiekvienas gali galvoti ką panorėjęs, nenorėjome moralizuoti“, – apie prieštaringų vertinimų sulaukusią juostą sakė jos kūrėja A.Fontaine, taip pat režisavusi dramas „Coco prieš Channel“ ir „Natali“.

 Ramiame Australijos miestelyje gimusius uždraustus ryšius ir viską apimančią aistrą Lietuvos žiūrovai išvys kino teatruose nuo gruodžio 13 dienos.

Nuotrauka iš filmo – „ACME Film“ archyvo.

Komentarai