fbpx
Desertas (Kinomaistas.lt), Kino naujienos (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

„Rugpjūtis: Oseidžo apygarda“ su M. Streep ir J. Roberts priešakyje

August: Osage County

Johnui Wellsui filmas „Rugpjūtis: Oseidžo apygarda“ („August: Osage County“) – tai antras rimtas pilnametražis režisūrinis pasirodymas po filmo „The Company Men“, tačiau vyras kino pasaulyje ne naujokas – jau daug metų prodiusuoja ir režisuoja tokius serialus kaip kad „Ligoninės priimamasis“ (ER), „Begėdžiai“ (Shameless“). Jo, kaip prodiuserio, darbų sąraše yra ir filmai „I’m Not There“ (2007), „The Notorious Bettie Page“ (2005), One Hour Photo“ (2002) ir kt.

„Rugpjūtis: Oseidžo Apygarda“ gali pasigirti ypač skambiais vardais. Filmas sukurtas remiantis Tracy Lettso teatrine pjese to pačiu pavadinimu, rašytojas 2008 metais už šią pjesę buvo apdovanotas Pulitzerio premija. „Rugpjūtis: Oseidžo Apygarda“ prodiuseriai – George’as Clooney, Jeanas Doumanianas, Grantas Heslov, Steve’as Traxleris ir Harvey Weinsteinas. Filme vaidina Samas Shepardas, Meryl Streep, Julia Roberts, Ewanas McGregoras, Benedict Cumberbatch, Juliette Lewis ir kiti žinomi aktoriai. Garso takelį sukūrė kompozitorius Carteris Burwellas, iki tol kūręs muziką beveik visiems brolių Coenų filmams.

Tad sunku tikėtis, jog turint tokią komandą ir scenarijų (kurį parašė tas pats Tracy Lettsas) būtų įmanoma sukurti blogą filmą. Bent jau sprendžiant iš „Rugpjūtis: Oseidžo Apygarda“ anonso, mūsų laukia šeimyninė drama, kurios pagrindinė kurstytoja – mama Violet (aktorė Meryl Streep), kurios vyras, poetas ir alkoholio nevengiantis Beverly (aktorius Samas Shepardas) netikėtai dingsta ir randamas nusižudęs. Į tėvo laidotuves atvyksta dukros Barbara (J.Roberts) ir Karen (J.Lewis) bei visa likusi šeima. Tačiau namuose tvyro įtempta atmosfera, nes Violet ir Barbara niekuomet nerado bendros kalbos, name prasideda meilės ir neapykantos dramos.

„Rugpjūtis: Oseidžo Apygarda“ pasaulio kino teatruose pasirodys šį rudenį ir atrodo kaip rimtas pretendentas kitų metų Oskaro statulėlei.

Komentarai