fbpx
Geri filmai, Topai

Top 7. Spalvingas moteriškų vaidmenų spektras

Kadas iš filmo „Pasiklyde vertime“ Šaltinis - shapstikonscreen.wordpress.com
Kadas iš filmo „Pasiklyde vertime“
Šaltinis – shapstikonscreen.wordpress.com

Ypatinga ir nuo kitų giminingų medijų (TV serialų, reklamos) kiną skirianti savybė yra ta, kad moterys jame yra įvairiapusiškesnės visomis prasmėmis: jų atliekami vaidmenys yra nevienalypiai ir laužantys vartotojiškos visuomenės sukurtus vizualaus moters įvaizdžio standartus. Šios savaitės geri filmai – tikrąją ta žodžio prasme – spalvingas moteriškų vaidmenų spektras, kuriame vaidmenis atliko aktorės, pasidabinusios ryškiaspalviais plaukais.

1. „Jausmų galia“ (Eternal Sunshine of the Spotless Mind), 2004 m., rež. Michel Gondry

Klementina – žavi ir be galo spontaniška mergina, kuri po eilinio kivirčo su savo mylimuoju Džoelu nusprendžia pasinaudoti psichiatro teikiama atminties trynimo paslauga ir jį visiškai pašalinti iš savo prisiminimų. Džoelas sužinojęs apie tokį merginos poelgį taip pat pasiryžta pasinaudoti šia paslauga, tačiau proceso metu suvokia, kad jis visai nepasiruošęs užmiršti Klementinos. Bandydamas išsaugoti prisiminimus apie ją, jis pasineria į neįtikėtiną kelionę po savo atminties klodus.

2. „Bėk, Lola, Bėk“ (Lola rennt), 1998 m., rež. Tom Tykwer

Manni pameta mafijai priklausančius pinigus ir nevilties akimirką paskambina savo merginai Lolai, kuri per 20 minučių turi gauti pinigus, kad išgelbėtų jo gyvybę. Juostos herojės Lolos vaidmuo – išskirtinis – juk čia mergina gelbsti į didelę bėdą patekusį savo mylimąjį.

3. „Adelės gyvenimas“ (La vie d’Adèle ), 2013 m., rež. Abdellatif Kechiche

Adelė gyvena įprastą moksleivės gyvenimą: domisi literatūra, leidžia laiką su draugėmis, susitikinėja su vaikinu. Tačiau vieną dieną gatvėje pamatyta mėlynplaukė Ema priverčia Adelę susimąstyti apie savo troškimus bei seksualinę laisvę. Tai labai atviras ir tikroviškas pasakojimas apie meilę, potraukį, šeimą, mokyklą bei darbą.

4. „Penktasis elementas“ (The Fifth Element), 1997 m., rež. Luc Besson

Vieną gražią tolimos ateities dieną į Niujorko taksisto Korbeno Dalaso taksi įkrenta mergina vardu Lilu. Nuo tos akimirkos Korbenas, to visai nenorėdamas, tampa herojumi, turinčiu surasti legendinį kosminį ginklą ir taip apsaugoti žemę nuo blogio. Tai futuristinis ir labai pompastiškas kūrinys, kuriame puikiai susipina veiksmo bei komedijos elementai.

5. „Skotas Pilgrimas prieš pasaulį“ (Scott Pilgrim vs. the World), 2010 m., rež. Edgar Wright

Ramona Flauers – paslaptinga mergina, kurios žvilgsnis apverčia Skoto piligrimo pasaulį aukštyn kojomis. Vos ją pamatęs Skotas supranta, kad Ramona – toji vienintelė. Tačiau norėdamas būti kartu su ja, jis privalo, kaip kokiame kompiuteriniame žaidime, įveikti septynis vienas už kitą blogesnius jos „ex“.

6. „Pasiklyde vertime“ (Lost in Translation), 2003 m., rež. Sofia Coppola

Tai pasakojimas apie atsitiktinį veterano aktoriaus Bobo bei neseniai studijas baigusios Šarlotės susitikimą viename iš Japonijos viešbučių. Jie abu yra savaip vieniši bei pasiklydę gyvenime, tai juos suartina ir padeda užmegzti ypatingą ryšį svetimoje aplinkoje. Nors Šarlotė yra daili šviesiaplaukė, tačiau į sąrašą ji turėjo patekti dėl jau ikoniška tapusios karaoke scenos, kuriame dėvi žavų rožinį peruką.

7. „Malholando kelias“ (Mulholland Dr.), 2001 m., rež. David Lynch

Tai sapno logika pagrįstas pasakojimas apie avariją išgyvenusią tamsiaplaukę, kurią pasislėpusią tuščiame bute Los Andžele randa miesto atvažiavusi aplankyti Dajana.
Nors moters ryškiai mėlynais plaukais vaidmuo filme yra visai nedidelis ir ją pamatome tik paskutinėje scenoje, tačiau yra ganėtinai svarbi filmo detalė. Režisieriaus teigimu ši scena parodo, kad: „Filmai yra tik iliuzijos ir dėl to turime gyventi savo gyvenimą realybėje.“

Komentarai