fbpx
Festivaliai, Naujienos, Reportažai, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Skubėkite žiūrėti: prasidėjo 13-asis trumpųjų filmų festivalis

Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Ketvirtadienio vakarą trumpųjų filmų mylėtojai rinkosi į „Menų spaustuvę“.  Padaręs metų pertrauką į kino sales grįžta Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis (VTTFF). Kaip ir filmai, jis truks trumpai – tik keturias dienas.

„Manome, kad 13-ka metų yra tas laikas, kai jautiesi labai energingas, ambicingas, kupinas įvairiausi polėkių. Tad manome, šių metų festivalis – būtent toks. Trumpas, bet labai energingas, koncentruotas ir kupinas gerų, trumpų istorijų“, – per atidarymą kalbėjo festivalio vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė. 

Festivalio svečiai filmus galės rinktis iš aštuonių programų. Pastarojo meto įdomiausi lietuvių kūrėjų darbus galima rasti dvejose Nacionalinėse programose (su jomis galite susipažinti čia: I programa, II programa). Taip pat šešios tarptautinio konkurso programos ir dar trys Specialiosios programos, kuriose bus galima rasti dokumentinių animacinių, siaubo ar animacinių vaikams trumpametražių filmų.

Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Be puikių programų nebūtų festivalio. Kasmet pagrindine festivalio ašimi išlieka konkursinės programos. Šiais metais sulaukėme daugiau nei 1500 paraiškų į konkursus, iš kurių atrinkome tik 41 patį pačiausią filmą“, – džiaugėsi festivalio prodiuserė Gabrielė Cegialytė.

Paskutinę festivalio dieną tarptautinė žiuri išrinks geriausius: vaidybinį, animacinį, dokumentinį ir geriausią lietuvišką trumpametražį filmą. Festivalis Vilniuje keturias dienas sausio 16-19 d., Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Marijampolėje 17-19 d. bei Ukmergėje 18-19d.

Apie šių metų festivalį daugiau galite sužinoti paskaitęs KINFO interviu su jo vadove Rimante Daugėlaite-Cegelskiene.

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.