fbpx
Kinorama

Kinorama #21

Kino režisieriai broliai Coenai
Kino režisieriai broliai Coenai
Kino režisieriai broliai Coenai

Sveiki, kino žiūrėtojai ir straipsnių skaitytojai. Šiandien vėl reguliariai neruguliari Kinorama. Pradingome pačiu rudens karštymečiu – per „Scanoramą“, tad priskaupė visa šūsnis įdomybių – kimbame į darbą.

Daugiausia apie lietuvišką kiną, rodytą festivalyje, buvo galima sužinoti ne tik pas mus, bet ir  iš Lietuvos Filmų Centro tinklapio, ten pridygo ir įspūdžių iš premjerų („Tėvas“ , „Igruški“ , „Antra Klasė“), kokybiškų interviu ir netgi skeptiškų komentarų. Manau verta permesti akimis, net ir nežiūrėjusiems, juk tai, kur eina lietuviškas kinas, aktualu kiekvienam. O daugiau apie požiūrį į nacionalinę kino politiką, galite paskaityti interviu su Norvegų kino instituto vadovu.

Beje, Bernardinai taip pat susirūpinę šia tema – Aistės Račaitytės straipsnis. Kitose bernardinai.lt naujienose – įspūdžiai iš „Cezaris turėjo mirti“ , „Melancholijos“ , „Barbaros“ , o taip pat – „Scanoramos“  žiuri favoritai.

Taip pat nepamirštame ir „7 meno dienų“ . Nepailstantys kino apžvelginėtojai apie festivalį prirašė, kad nors vežimu vežk – du Živilės Pipinytės dienoraščiai, verstas interviu su „Už kalvų“ režisieriumi Cristianu Mungiu ir eksliuzyvinis pokalbis su režisieriumi Sharonu Bar-Zivu. O taip pat verstas interviu su filmo „Tabu“  režisieriumi, nes pasibaigus „Scanoramai“ vis tiek reikia kažką žiūrėti.

Beje, gera naujieną šiek tiek mokslinio ir truputį fantastinio kino mėgėjams – „Aurora“ pagaliau atvažiuos ir į Lietuvą!

Skaitantiems anglų kalba rekomenduoju šį interviu su Robertu De Niro. Tas pats „The Guardian“ dar apžvelgę seną, tačiau neprastą 1992-ųjų biografinį Charlio Chaplino filmą. Filmai apie filmus visuomet turėjo ypatingą vietą kinomanų atmintyje.

Atsipalaidavimui – filmai suaugusiems vaikiškos knygelės pavidalu. Tai – vieno talentingo „Pixar“ storyboarderio darbas. Ar visas scenas atpažįstate?

Pabaigai, tradiciškai, iiiiilgas interviu su broliais Coenais.

 

 

Komentarai